כחלק מהסקת המסקנות של המדינה, סין מציעה לשלם לחוואים המגדלים חיות בר ולעזור להם לעבור לגידול צמחים וירקות, כך מפרסם היום (שלישי) האינדיפנדנט הבריטי. ההחלטה בסין מגיעה בעקבות החשד כי נגיף הקורונה עבר מחיה שנסחרה בשוק מקומי לאזרח סיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הרשויות ברפובליקה מציעות לאזרחים שגרים דרומית למחוז חוביי שהיה מוקד ההתפרצות, לגדל פירות, ירקות, צמחי תה או עשבים ולוותר על הסחר בחיות בר. בנוסף, ניתנת האפשרות לאזרחים לגדל חיות משק "רגילות" כמו חזירים ותרנגולות.

במסגרת ההחלטה פרסמה סין את התשלום שהיא מציעה בתמורה לחיות הבר של החוואים: 88 דולרים לדורבן, 17 דולר לכל קילו של קוברה, 11 דולר לקילו חולדה ועוד. בסה"כ הרשויות מציעות לקנות 14 זנים של חיות בר מחוואים מורשים שמגדלים אותן על פי החוק.

סין מציעה לחוואים לעבור לגדל פירות וירקות - במקום  (צילום: אלי סונג, רויטרס_)
אזרחית וואהן קונה פירות בזמן מגפת הקורונה | צילום: אלי סונג, רויטרס_

שוק חיות הבר בסין מגלגל כ-73 מיליארד דולר בשנה ומעסיק כ-14 מיליון בני אדם. ד"ר פיטר לי, מומחה למדיניות סינית, אמר כי ההחלטה מתכתבת עם ההמלצות של הרשויות בסין להפחית בקרב האזרחים את הצריכה שלהם בבשר ב-50 אחוז.

לצעד הדרמטי של ממשלת סין יכולות השלכות גם פחות טובות. ישנו חשש לגבי השאלה מה יעשו בסין עם חיות הבר שייקנו מהאזרחים? לכך יש שלוש תשובות אפשריות – החיות יושחררו בחזרה לטבע רחוק מהישג ידם של בני אדם, תיעול החיות לתעשיות אחרות כגון גני חיות, ניסויי מעבדה ותרופות מסורתיות או לחילופין המתה המונית של החיות הללו.