קרוב ל-3 מיליון תלמידים חזרו ביום רביעי האחרון לבתי הספר ברחבי דרום קוריאה אולם היום (שישי) החליטה הממשלה לסגור שוב 251 בתי ספר בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשבועות האחרונים מספר חולי הקורונה היומיים בדרום קוריאה היה חד ספרתי, אולם ביממה האחרונה מספר החולים קפץ ב-54 חולים והרשויות במדינה חוששות. ההתפרצות האחרונה של הנגיף מגיעה מעיר בשם בוצ'ון, מערבית לבירה סיאול, שם על פי החשד נדבקו מספר גבוה של אנשים באחד ממחסני אחת מהחברות הגדולות במדינה.

2.37 מיליון ילדים הורשו ביום רביעי האחרון לחזור ללמוד בבתי הספר אחרי חודשים בהם למדו בצורה מקוונת. יומיים לאחר מכן, 251 בתי ספר בעיר בוצ'ון נדרשו לסגור את שעריהם שוב, בשל ההתפרצות המחודשת בעיר. במקביל, שר החינוך הדרום קוריאני, יון הו הא, דחה את פתיחתם של 561 בתי ספר נוספים כשמספר הנדבקים במדינה היה הגבוה ביותר מזה שמונה שבועות.

קורונה - דרום קוריאה (צילום: Lee Jin-man, AP)
קורונה - דרום קוריאה | צילום: Lee Jin-man, AP

בעקבות ההתרחשויות האחרונות, שר הבריאות במדינה החליט לסגור שוב מוזיאונים, פארקים וגלריות אומנות בבירה סיאול מהיום: "החלטנו להגביר את הנחיות הסגר במטרופולין של סיאול למשך שבועיים שלמים שיחלו היום ועד ה-14.6".

הרשויות בקוריאה חוששות בשל תוצאות החקירה האפדמיולוגית שהובילה למסקנה כי נגיף הקורונה נמצא בין היתר על נעליהם ובגדיהם של עובדים באחד המפעלים בבוצ'ון, מפעל שכאמור בו התפרץ הנגיף. אמו של תלמיד שנמצא חיובי לנגיף, היא אחת מהעובדות במפעל.