כוכבת הפופ ביונסה כבשה היום (שעון ישראל) פסגה נוספת עם זכייתה בפרס "BET" לפעילות הומניטרית על תרומתה במשך שנים לקהילות נזקקות. במעמד קבלת הפרס, שהוענק על ידי הגברת הראשונה לשעבר מישל אובמה, פנתה ביונסה לאמריקנים שלוקחים חלק במחאת השחורים - והפצירה בהם להמשיך במאבקם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הקולות שלכם נשמעים ואתם מוכיחים לאבותינו שהמאבקים שלהם לא היו לשווא", אמרה הכוכבת בנאום שהוקלט מראש. "כעת, עלינו לעשות דבר נוסף על מנת להמשיך עם כוחנו - לצאת ולהצביע. המשיכו בצעדיכם לשנות ולפרק את המערכת הגזענית והבלתי שוויונית".

צפו: נאומה המלא של ביונסה 

ביונסה המשיכה והתייחסה למערכת הבחירות הקרובה בארה"ב: "עלינו לצאת ולהצביע כאילו חיינו תלויים בכך – כי הם כן". חלקה של הזמרת במשדר, המועבר מדי שנה למיליוני צופים ושם זרקור על האומנים האפרו-אמריקאים, נפתח עם נאום קצר של הגברת הראשונה לשעבר מישל אובמה.

"אני כאן היום על מנת לדבר על המלכה - אתם יודעים למי אני מתכוונת", אמרה אובמה. "מאז היותה ילדה קטנה ביוסטון, ביונסה האירה את הבמות וכיבדה את העולם בכישרונה, בנדיבות ליבה ובאהבתה לקהילה". אובמה המשיכה: "המוזיקה שלה נותנת קול לכאב ולשמחה של השחורים בעולם ופעולותיה חותרות לצדק עבורם".

לא רק "האישה של". מישל אובמה (צילום: רויטרס)
מישל אובמה: "כאן היום על מנת לדבר על המלכה" | צילום: רויטרס

טקס פרסי ה-BET נוסד בשנת 2001 על ידי רשת הטלוויזיה Black Entertainment Television על מנת לכבד אפרו-אמריקאים ומיעוטים אחרים במוזיקה, ספורט ובתחומים אחרים של בידור בשנה החולפת. הפרסים ניתנים מדי שנה, ומועברים בשידור חי. הטקס השנתי כולל הופעות של אמנים, וחלק מהפרסים בעלי עניין פופולרי יותר מוצגים בטקס טלוויזיוני. השנה, בצל התפרצות נגיף הקורונה, הוקלט השידור מראש.