גבר שחור נורה למוות, מפקדת המשטרה התפטרה: תקרית אלימה חדשה נגד גבר שחור באטלנטה, ארה"ב, מאיימת להוסיף עוד שמן לתבערה שממלאת גם כך את רחובות המדינה. ראש העיר אטלנטה עדכנה הלילה (בין שבת לראשון) כי מפקדת המשטרה בעיר הגישה את התפטרותה, לאחר שגבר שחור בן 27 נורה למוות בסוף השבוע. במשטרה המקומית הודיעו כי השוטר שחשוד בירי באירוע פוטר מתפקידו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצעיר, ריישארד ברוקס, נורה בחניון של סניף של "וונדיס" בעיר. הוא נרדם ברכבו בחניון וככל הנראה היה שיכור. צוות שיטור שהגיע למקום ערך לו בדיקת שכרות, ברוקס נכשל בבדיקה ולטענת השוטרים תפס מיד לאחר מכן בטייזר של אחד מהם ואיים עליהם. אחד השוטרים פתח באש ופצע אותו באורח אנוש. ברוקס הועבר לבית חולים מקומי, אך שם נקבע מותו לאחר שעבר ניתוח.

במהלך התקרית נפצע שוטר אחד, אך לאחר מכן שוחרר מבית החולים. לאחר התקרית התקהלו מפגינים רבים במחאה מול מקום האירוע, ומחאות נוספות צפויות להיערך בג'ורג'יה. לשכת החקירות של ג'ורג'יה פרסמה תיעוד של התקרית שצולם ממצלמת האבטחה, במהלכו נראה ברוקס כשהוא נמלט מהשוטרים ומכוון לעברם אקדח טייזר, עד שאחד מהם יורה בו  והוא נופל. 

מחאה בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, בריטניה (צילום: רויטרס)
מחאה בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, בריטניה | צילום: רויטרס
מפגינים ביוהנסבורג, דרום אפריקה, במחאה על הריגתו ש (צילום: Jerome Delay, ap)
מפגינים ביוהנסבורג, דרום אפריקה, במחאה על הריגתו של ג'ורג' פלויד | צילום: Jerome Delay, apבעקבות המקרה, ראש העיר עדכנה שמפקדת משטרת אטלנטה הגישה את התפטרותה והיא תועבר לתפקיד אחד. בנוסף, דווח כי המשטרה החליטה לפטר את השוטר החשוד בירי, וכן להעביר את השוטר הנוסף שהיה מעורב באירוע לתפקיד מנהלי. המקרה מגיע ברקע המחאות הקשות ברחבי ארה"ב ובעולם, בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד שנחנק למוות בידי שוטר בזמן מעצר.