נשיא ארה"ב סיים אתמול (שני) בפתאומיות את מסיבת העיתונאים היומית שלו, לאחר שעיתונאית ממוצא סיני שאלה אותו לגבי תחרות הבדיקות העולמית. טראמפ ככל הנראה התעצבן, עקץ את העיתונאית ואמר לה: "תשאלי את סין את השאלה הזו, בסדר?". במהלך אותה מסיבת עיתונאים טראמפ גם התייחס להאשמות שלו נגד הנשיא הקודם ברק אובאמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

וויג'יה ג'יאנג, כתבת הבית הלבן של רשת CBS שהיגרה מסין כשהייתה בת שנתיים, שאלה את טראמפ למה הוא רואה את עניין הבדיקות כתחרות עולמית בזמן שעשרות אלפי בני אדם מתו עד כה בארה"ב: "למה זה חשוב?", שאלה.

הנשיא, שמרבה להתעמת ולהעיר הערות גזעניות כשהוא מדבר עם עיתונאים ממוצא זר או רקע אתני שונה, כנראה לא כל כך אהב את השאלה וענה לה: "הם מאבדים את חייהם בכל מקום בעולם. אולי זאת שאלה שאת צריכה לשאול את סין". הנשיא המשיך ואמר: "אל תשאלי אותי. תשאלי את סין את השאלה הזו, בסדר?".

דונלד טראמפ בתדרוך על התפרצות הקורונה בארצות הברית (צילום: רויטרס_)
טראמפ בתדרוך קורונה | צילום: רויטרס_

הנשיא ביקש לעבור מיד לשאלה של כתבת אחרת אולם ג'יאנג התעקשה לקבל תשובות על ההערה הגזענית כביכול: "אדוני, למה אתה אומר לי את זה ספציפית?". טראמפ ענה לה: "אני לא אומר משהו ספציפי לאף אחד. אני אומר את זה לכל אחד ששואל שאלה מרושעת".

ברגעים שלאחר מכן כתבת אחרת שהעבירה קודם לכן את זכות הדיבור לג'יאנג, ניסתה לשאול עוד שאלה את הנשיא אולם זה לא אפשר זאת מאחר וטען כי היא לא "הגיבה". הכתבת התעקשה כדי לקבל את זכות הדיבור בכל זאת כשפתאום הנשיא הכריז על סיום מסיבת העיתונאים, הסתובב ועזב את המקום.

אובאמה-גייט וההיעדרות של פנס

לפני שעזב, במהלך המפגש עם העיתונאים שנמשך כשעה, הספיק טראמפ לייצר כותרות נוספות. הוא התייחס לאחד מציוציו האחרונים, בו האשים את הנשיא אובמה ב״פשע הפוליטי הגדול ביותר בהיסטוריה האמריקנית״. כשנשאל במסיבת העיתונאים לאיזה פשע בדיוק הוא מתכוון, השיב הנשיא בתשובות מעורפלות, כינה את הפרשה ״אובמה-גייט״, והבטיח שכנראה בשבועות הקרובים נזכה לשמוע עוד פרטים.

כל זה מגיע אחרי סדרה של ציוצים מהימים האחרונים, בהם טוען טראמפ כי קודמו בתפקיד הוא שעמד מאחורי החקירה בעניין ההאשמות לקשירת קשר בין הקמפיין הנשיאותי שלו, לבין רוסיה; חקירה שמעיבה על כהונתו זה זמן רב.

על מסיבת העיתונאים עצמה העיבה היעדרותו של סגן הנשיא פנס, כשברקע פרסום מלפני 3 ימים לפיו אחת מהדוברות בצוות שלו נדבקה בקורונה. היעדרות סגן הנשיא היא אירוע יוצא דופן, שכן ככל שפנס נוכח בוושינגטון, הוא מקפיד להגיע למסיבות העיתונאים שמנהל הנשיא.

ככל הנראה מדובר בניסיון להפריד בין השניים בעקבות קרבתו של פנס למי שנדבקה בקורונה, אך הצעד הזהיר הזה מנוגד להתנהלותו הכללית של הנשיא, שבחר למשל שלא להיכנס לבידוד למרות שאחד מעוזריו נבדק - ונמצא חיובי גם הוא לווירוס.