שני רופאים מסין, שטיפלו בחולי קורונה בעיר ווהאן ונדבקו בעצמם בנגיף, מסעירים את עולם הרפואה: על פי דיווחים, השניים אושפזו במצב קריטי בבית החולים, שם נלחמו על חייהם. לאחר שהצליחו לייצב את מצבם ואף להביא לשיפור, הרופאים שאושפזו קמו למראה מדהים – עורם התכהה באופן ניכר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רופאי בית החולים מסבירים את התופעה בפגיעה משמעותית שגרם הטיפול בקורונה לכבד של שניהם. הנזק הוציא את פעילות הכבד מאיזון וגרם לשינוי הורמונלי שהביא בסופו של דבר להשחמת העור. עם זאת, הרופאים מעריכים כי עורם של השניים יחזור לצבעו הרגיל לאחר שיחול שיפור בתפקוד הכבד. 

רופאים מסין שעורם השחים בגלל קורונה 3
רופא מסין שעורו השחים בגלל קורונה

אחת מההערכות היא שהתרופות שהוזרקו לשניים בניסיון לשפר את מצבם פגעו קשות בכבד של שניהם. יש לציין כי בתקשורת המקומית בסין לא פירטו באילו תרופות מדובר. 

תופעה רפואית חריגה נוספת דווחה באיטליה: אחת מתופעות הלוואי של הקורונה, כפי שזוהו בחולה המאומתת הראשונה במדינה - אישה בת 65, שחזרה למדינה מוואהן - הינה דלקת עיניים. כעת מתברר כי הדלקת נשארה בעיניה של המטופלת במשך שבועות רבים, יותר זמן מאשר כל סימפטום אחר. 

בבדיקה של העין המודלקת נמצא כי היא נגועה בנגיף. ביום ה-20 הדלקת נעלמה וביום ה-22 העין נמצאה נקייה מהנגיף - אולם ביום ה-27 הדלקת התפתחה מחדש. משכך, רופאים מעריכים כי העיניים רגישות במיוחד לנגיף ועשויות להוות מקור מסוכן להידבקות - אף יותר מהאף ומהפה.