הקורונה הגיעה לצמרת הטניס העולמי:  הטניסאי מספר 1 בעולם, נובאק ג'וקוביץ' נדבק בנגיף. הספורטאי הבכיר בא במגע עם עמיתו לענף, גרייגור דימיטרוב הבולגרי, המדורג 19 בעולם, שחלה אף הוא בקורונה. הטורניר שהתקיים בקרואטיה, בו השניים נפגשו, זכה לביקורת רבה לאחר שלא קויימו בו ההנחיות. בעקבות המצב, הגמר שתוכנן להתקיים בוטל. בשלב זה, מתבצעת בדיקה לאיתור כל מי שבאו במגע עם הטניסאים שנדבקו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התפרצות הקורונה בטורניר החלה עם גילויי התחלואה של דימיטרוב הבולגרי, שחש ברע, ושל ויקטור טרוייצקי המדורג 33. כעת, גם ג'וקוביץ', הטניסאי המוביל בעולם כיום, אובחן כחולה בנגיף. על פי הדיווחים, רבים ממשתתפי הטורניר, שאותו ארגן ויזם ג'וקוביץ' עצמו, עברו בדיקות באופן מיידי. גם אשתו של ג'וקוביץ' ומאמן הכושר שלו אובחנו כחיוביים לקורונה.

ג'וקוביץ' עצמו ירד מתחת לראדר של הטורניר מרגע שהתברר שדימיטרוב נדבק. היו אף כאלה שסברו שברח לסרביה, ולא דיבר למשך יומיים. בהמשך, הוא פרסם הודעה על מצבו: "ברגע שהגענו לבלגרד הלכנו להיבדק. התוצאה שלי הייתה חיובית כמו גם של אשתי ילנה, התוצאות של ילדינו שליליות. כל דבר שעשינו בחודש שעבר, היה בתום לב ובכוונות טובות. התחרות נועדה לאחד ולחלוק מסר של סולידריות וחמלה באזור".

Djokovic
ג'וקוביץ' ודימיטרוב | צילום: רויטרס

עוד הוסיף המדורג ראשון בעולם: "אני מצטער מאוד עבור כל אחד שנדבק. אני מקווה שזה לא יפגע בבריאותו של אף אחד ושכולם יהיו בסדר. אני עצמי אשאר בבידוד במשך שבועיים, ואבדק שוב לקורונה בעוד חמישה ימים". בסופו של דבר התברר שעם נחיתתו בסרביה, הוא עבר את הבדיקה שבסיומה אובחן כחולה קורונה. 

במסגרת ההתארגנות, נראו הטניסאים שחלו משחקים יחד כדורסל, שם באו במגע קרוב זה עם זה. ההנחה היא שהוא בא במגע עם עשרות אנשים לפחות, במהלך משחקים וגם מחוצה להם. ביקורת חריפה הושמעה סביב הטורניר, על כך שלא הקפידו בו על ריחוק חברתי ועל שמירת כללי הקורונה.

Djokovic
התקהלות השחקנים במהלך הטורניר | צילום: רויטרס

ג'וקוביץ' הביע בעבר התנגדות לחיסונים לקורונה. בחודש אפריל האחרון, בעיצומה של התפשטות המגפה ברחבי העולם, התבטא בחריפות נגד אמצעי הבטיחות הנהוגים נגד הנגיף, וכינה אותם "קיצוניים ובלתי אפשריים". 

כעת עולה השאלה מה בדבר חזרת הטניס העולמי לפעילות רשמית. שתי התחרויות הגדולות שהיו אמורות להתקיים, אליפות ארצות הברית ב-31 באוגוסט ואליפות צרפת ב-27 בספטמבר, עשויות להודיע על דחייה או ביטול. למעט ג'וקוביץ', שלא ברור מתי ואיך יחזור לפעילות, גם טניסאים בכירים אחרים בסבב כמו רפאל נדאל ורוג'ר פדרר הודיעו כבר שהטניס הופך כעת למשני בסדר החשיבות מבחינתם. התחרות הראשונה שאמורה להחזיר את הסבב לפעילות אמורה להתקיים בבירת ארצות הברית, וושינגטון, ב-13 באוגוסט.