הפלסטינים שוברים את הכלים? "החלטנו להתנער מכל ההסכמים החתומים עם ישראל וארה"ב - כולל ההסכמים הביטחוניים" - כך הצהיר אמש (שלישי) יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בנאום ברמאללה. אבו מאזן הוסיף: "על ישראל החל מרגע זה לקחת אחריות ככוח כובש על השטחים הפלסטינים בהתאם לחוק הבינלאומי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"סיפוח שטחים מהגדה המערבית לישראל הוא ביטול הסכם אוסלו", אמר אבו מאזן בתום דיון ברמאללה על צעדי התגובה לכוונת הסיפוח הישראלי העתידי. "על שלטון הכיבוש לשאת במלוא האחריות וההתחייבויות כלפי הקהילה הבינלאומית ככוח כיבוש. אנו לא מחוייבים עוד לביצוע ההסכמים עם ישראל, ובכלל זה הביטחוניים. אנו מדגישים את מחויבותנו לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס פתרון של שתי מדינות".

ג'ו ביידן
ג'ו ביידן: "סיפוח ישראלי יחנוק כל סיכוי לשלום" | צילום: רויטרס

זמן קצר לפני הפצצה שהטיל אבו מאזן, אמר המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן באירוע התרמה וירטואלי כי "סיפוח ישראלי יחנוק כל סיכוי לשלום". ביידן הוסיף וטען כי צעדים חד צדדיים של כל אחד מהצדדים "יערערו" את הסיכויים לפיתרון של שתי מדינות. 

בנימין נתניהו מציג את מפת סיפוח בקעת הירדן
"לא מחוייבים עוד לביצוע ההסכמים עם ישראל" | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"וושינגטון אינה יכולה לשמור על ישראל באופן מלא ללא שלום", אמר המועמד הדמוקרטי באירוע בו השתתפו יהודים התומכים במפלגה הדמוקרטית. "ישראל צריכה לחדול מאיומי הסיפוח, ולהפסיק את הבנייה בהתנחלויות מכיוון שהיא תגרום לחיסול כל תקווה לשלום".

ביידן הוסיף כי אם ייבחר, ​​יתמוך במלואו ב"חוק טיילור פורס", לפיו ארה"ב תפסיק את הסיוע לרשות הפלסטינית במידה ותמשיך בתשלום השכר למחבלים. עוד האשים ביידן את ההנהגה הישראלית והפלסטינית בכך שאינן פועלות בקידום המשא ומתן. 

לפני ארבעה ימים, התראיין מלך ירדן עבדאללה לעיתון הגרמני "דר שפיגל" ואמר כי "אם ישראל תספח חלקים מהגדה המערבית ביולי, הדבר יוביל להתנגשות גדולה עם ירדן". 

מלך ירדן מאיים
מלך ירדן מאיים | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש 90, רויטרס

המלך נשאל מה דעתו על תוכנית הסיפוח שמוביל רה"מ נתניהו יחד עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, והוא השיב: "האם באמת זה הזמן, בעיצומה של מגפת הקורונה, לדון האם אנו רוצים פיתרון של מדינה אחת עבור ישראל ופלסטין, או שמא עלינו לדון כיצד נוכל להילחם ביחד במגפה? - פיתרון שתי המדינות הוא הדרך היחידה לנו להתקדם כאן".

בהכנת הכתבה השתתפו ראנם איברהים, ירון שניידר ואוהד חמו