אלו היו חודשים לא קלים לאוהבי הבירה בבוואריה שבגרמניה, חבל ארץ שידוע בחיבתו למשקה האלכוהולי. גני הבירה נסגרו, גם הברים, המועדונים והמסעדות. כחלק מההיערכות של יצרני הבירה לחגיגות האביב, הם יצרו ובקבקו מיליוני בקבוקי בירה לקראת ההתחממות הצפויה - אבל אז צצה הקורונה. מבשלות, במיוחד משפחתיות או קטנות יותר, נתקעו עם מלאי עצום של בירה במחסנים כשהלקוחות נשארו צמאים, או שהסתפקו בבירה מהסופרמרקט בבית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מבשלת בירה בווארית קטנה כזו היא מבשלת הבירה ווילינגר. בעקבות המצב - היא הגשימה לרבים חלום והחליטה לחלק חצי מיליון ליטר של בירה בחינם, כשהלקוחות התבקשו לשלם יורו וחצי רק על בקבוק הזכוכית שגם עליו יוכלו לקבל החזר פיקדון. "אנחנו לא רוצים לשפוך את הבירה הזו", הסבירה מנהלת השיווק של המבשלה איריס בקמן, "לכן החלטנו לאמץ פתרון שישמח את אוהבי המשקה המריר, נחלק אותו בחינם". 

מבשלת ווילינגר הודיעה לציבור השותים שהוא מוזמן להגיע היום (וביום שלישי) למבשלה או למלון בבעלות המשפחה, לקבל בירה ולשלם רק עבור הבקבוק (יורו וחצי בלבד). בקמן סיפרה לרשת zdf הגרמנית שלא נותרה לה ברירה, אלא לנקוט בצעד החריג - מפני שבירה לא מסוננת ניתן לשמור רק שמונה שבועות. לכן החליטו במבשלה שבמקום להצטער, הם יחלקו את המשקה בחינם בתקווה שבין הקונים שיגיעו - יהיו כאלה שיאהבו את המוצר וירצו אותו, גם בתשלום.

על פי הודעת הממשל בבוואריה, גני הבירה כנראה יפתחו בעוד שבועיים. שבוע אחר כך ייפתחו גם המסעדות תחת מגבלות על מספר האורחים, תוך הקפדה על כללי הפרדה ובשעות מצומצמות. לתושבי חבל הארץ בדרום גרמניה מותר כבר היום לבקר זה את זה, למרות שהאזור נחשב לאחד מאלה שספגו את המכה הרצינית ביותר ממשבר הקורונה מבחינת מספר הנדבקים, ולמרות זאת - הוא גם המהיר ביותר בפתיחת הכלכלה מחדש.