תשעה הרוגים בתקיפה המיוחסת לישראל: בסוריה טוענים כי ישראל תקפה הלילה (בין חמישי לשישי) באזור העיר חמה במערב-מרכז סוריה. מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות התקיפה - שבוצעה לטענת הסורים בידי חיל האוויר הישראלי סמוך לעיר מסייף, כך דווח אמש בטלוויזיה הממלכתית במדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקיפה המיוחסת לישראל בוצעה באזור מסייף שבמרכז-מערב סוריה, אזור שבו נמצא מכון מחקר סורי לדיוק טילים שפועל בשיתוף משמרות המהפכה האירניות וחיזבאללה. בסוריה נטען כי מטוסי קרב ישראליים חדרו למרחב האווירי של המדינה דרך לבנון.

כשעתיים לאחר הפעלת מערכות ההגנה דיווח המרכז הסורי לזכויות אדם כי בתקיפה נהרגו לפחות 9 בני אדם - 4 מהם בעלי אזרחות סורית. בדיווח נאמר כי זהותם של היתר לא ידועה. מקורות סוריים סיפרו למרכז כי יעד התקיפה היה "מתקני הגנה".

תקיפה בסוריה שמיוחסת לישראל
שרפה שפרצה לאחר התקיפה

לפי דיווחים זרים, המכון באזור הותקף בשנים האחרונות בידי צה"ל. דקות לפני התקיפה בסוריה, כלי תקשורת בלבנון דיווחו על תנועה ערה של כלי טיס ישראליים. 

לפני חודש דווח בסוריה כי עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בערים קוניטרה ותל אלאחמר הופצצו על ידי ישראל. לפי הדיווחים, ישראל שיגרה חמישה טילים לעבר העמדות. ימים לפני כן דווח על תקיפה אחרת באזור דמשק, שהגיעה מדרום לבנון - ושבעקבותיה הופעלו מערכות ההגנה האווירית.

בסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" נטען אז כי מרבית השיגורים, שהגיעו לטענתם ממטוסי קרב ישראלים ששהו בשמי לבנון, יורטו. בסוריה דיווחו כי שבעה נהרגו באותה תקיפה, דרומית לדמשק: ארבעה פעילי מיליציות הקשורות לאירן ושלושה אזרחים, ביניהם ילד.