בלי מוג'ינגה, עובדת תחנת רכבת בלונדון, מתה מקורונה לפני כשבוע והיום (שלישי) משפחתה טוענת כי נדבקה ומתה בגלל שלאדם שירק עליה היה לכאורה קורונה. על פי עדויות, על אף שהייתה בקבוצת סיכון, לא סיפקו למוג'ינגה ציוד מיגון והיא נפטרה שבועיים לאחר התקרית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ב-22 במרץ, מוג'ינגה בת ה-47, עבדה ביחד עם קולגה נוספת בתחנת הרכבת "ויקטוריה" שבלונדון כשעל פי הטענה אדם זר תקף אותן. בת דודתה של מוג'ינגה, אגנס נטומבה, סיפרה לסקיי ניוז שמוג'ינגה סיפרה לה באותו יום על כך שהממונה עליהן בתחנת הרכבת התעקשה שיעבדו מחוץ לדוכן הכרטיסים ולא בתוכו.

נדבקה ומתה שבועיים לאחר שאדם זר ירק עליה וצעק: "יש
בלי מוג'ינגה עם בעלה ובתה

"כשהן יצאו מהדוכן הם פגשו באדם שאמר להן 'למה אתן פה?' והן ענו לו 'אנחנו עובדות'. אחר כך האדם הזה אמר 'יש לי קורונה' וישר אחר כך ירק עליהן". על פי עדויות המשפחה, מוג'ינגה והקולגה שלה אמרו למנהלת כי הן מפחדות על חייהן וביקשו לחזור לעבוד בתוך הדוכן ולא מחוצה לו אולם זו סירבה והורתה להן להמשיך לעבוד בחוץ.

בהמשך לתקרית, העובדות ביקשו מאחד המנהלים להתקשר למשטרה, אך כעת מסתבר כי לא הייתה שום שיחה למוקדי האכיפה. בנוסף, בזמן התקרית למוג'ינגה ולקולגה שלה לא היה שום ציוד מיגון וימים לאחר המקרה הן התגלו כחולות בקורונה.

קורונה בבריטניה (צילום: Matt Dunham, AP)
קורונה בבריטניה | צילום: Matt Dunham, AP

עדיין לא ברור אם מוג'ינגה והקולגה שלה נדבקו בגלל תקרית היריקה, אולם טענות המשפחה העלו על סדר היום את נושא ציוד המיגון והחזרה לעבודה בבריטניה. מנואל קורטז, מזכיר איגוד התחבורה בבריטניה, אמר: "התקיפה שעברה היא מפחידה ואנחנו לא חושבים שהחברה טיפלה בנושא כמו שצריך. כל מי שפגיע למחלה צריך להישאר בבית".

עוד לפני התקרית, מצבה הבריאותי של מוג'ינגה לא היה טוב והיא סבלה מבעיות נשימה כשלעיתים תכופות הייתה מגיעה לבית החולים בגלל קוצר נשימה. בעלה של מוג'ינגה אמר היום: "אנחנו צריכים שייעשה צדק, אם האדם הזה ייתפס הוא צריך לעמוד למשפט".