ריצ'ארד מקיג בן ה-29 נדבק בנגיף קורונה ואושפז בבית החולים לאחר שהחל לפתח את תסמיני המחלה. לפני כשבוע, ארבעה ימים בלבד לאחר אשפוזו, הוא הלך לעולמו והותיר אחריו את ארוסתו קייטי מרטין בת ה-29. בהודעה המצמררת ששלח לה לפני שהרדימו אותו בשל קשיי הנשימה הוא כתב: "תודה על שנתת לי את החיים הכי טובים שיש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בחודש האחרון לחייו עסק ריצ'ארד בהתנדבות בעיר מגוריו, עד שהתחילו התסמינים. תחילה החל להשתעל, לאחר מכן חום הגוף שלו עלה ולבסוף התקשה לנשום. "הוא אומר שהוא לא מרגיש טוב ושהוא קצת משתעל, התלוצצנו על זה", סיפרה קייטי. "אבל מצבו הדרדר מאוד מהר. הוא לא הצליח לישון, לא הצליח ללכת ובסופו של דבר לא הצליח לנשום".

זוג חולה קורונה
"אני אוהב אותך, תודה" | צילום: SKY NEWS

קייטי התקשרה לאמבולנס ומרטין פונה לבית החולים. "לרוע המזל רמת החמצן שלו בדם הייתה די נמוכה", היא סיפרה לרשת Sky News הבריטית. "האחות התקשרה אליי והסבירה שהגוף שלו מותש ולכן הם החליטו לחבר אותו למכונת הנשמה".

ממיטת בית החולים כתב ריצ'ארד הודעה אחרונה ועצובה לארוסתו: "הם עומדים לחבר אותי למכונת הנשמה. אני אוהב אותך. תודה שנתת לי את החיים הכי טובים שיש. זה סיכוי של 50-50 – אלו לא אחוזים מעולים. ברגע שירדימו אותי אני כבר בידיים של אלוהים".

לפני שהרדימו אותו, אחת האחיות סייעה לו לבצע שיחת וידאו לקייטי – זו הייתה הפעם האחרונה שהיא ראתה אותו בחיים. למחרת, היא קיבלה מבית החולים את הבשורה שהוא הלך לעולמו. "השיחה ארכה פחות משתי דקות", אמרה. "הרופא התנצל על השיחה. הוא אומר שריצ'רד נפטר מדום לב. הם לא הצליחו להציל אותו".