האקרים שקשורים למשטר האירני ניסו לפרוץ לחשבונות מייל של עובדי ארגון הבריאות העולמי בימים האחרונים, כך נחשף היום (חמישי) בסוכנות הידיעות רויטרס. ככל הנראה, הם לא השיגו דבר מהפריצות. במקביל, אירן הודתה כי עלי לאריג'אני, יו"ר הפרלמנט נדבק בקורונה והועבר לבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקורב למודיעין האמריקני העריך כי אותם האקרים ניסו לדלות מידע על תכניות להתמודדות עם מגפת הקורונה או הערכות לגבי מניין הנפגעים שיש בידי הארגון. לא ברור אם נפגעו חשבונות כלשהם, אולם הפריצות הראו כיצד ארגון הבריאות העולמי וארגונים אחרים, שלוקחים חלק במאמץ הגלובלי להכיל את הנגיף, נתקלים בניסיונות פריצה מתמשכים על ידי האקרים שמחפשים מידע על ההתפרצות.

אירן מכחישה: "שקרים שנועדו לצורך הפעלת לחץ עלינו" 

בחודש מרץ דווח ברויטרס כי ניסיונות הפריצה נגד ארגון הבריאות העולמי ושותפיה הוכפלו ביחס לזמן שלפני המשבר שהביאה עמה ההתפרצות. המאמץ האחרון לפרוץ לחשבונות נמשך מאז 2 במרץ. ההאקרים ככל הנראה ניסו לגנוב סיסמאות מעובדי הארגון, על ידי שליחת הודעות זדוניות לחשבונות הדוא"ל האישיים שלהם, שנועדו לחקות את שירותי האינטרנט של גוגל. מדובר בטכניקת פריצה שכיחה המכונה "פישינג".

סלאמי, מפקד משמרות המהפכה החדש
מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי | צילום: רויטרס, חדשות

דובר ארגון הבריאות העולמי, טריק יאסרביץ', אישר כי מתקפת הסייבר כוונה נגד חשבונות המיילים האישיים של עובדי הארגון, אך הוסיף כי הארגון לא ידע מי אחראי לכך. "למיטב ידיעתנו, אף אחד מניסיונות הפריצה הללו לא הצליחו," אמר. במקביל לדיווחים, ממשלת אירן הכחישה כל מעורבות בנושא. "כל אלה הם שקרים שנועדו לצורך הפעלת לחץ על אירן", אמר דובר במשרד טכנולוגיות המידע באירן. "איראן הייתה קורבן לפריצה".