בריאיון מיוחד שהעניק היום (ראשון) לעיתון הסאן הבריטי סיפר ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, על הרגעים הקריטיים שחווה בעת שחלה בנגיף הקורונה. בין היתר, שיתף כיצד הרופאים שטיפלו בו הכינו תוכנית מסודרת למקרה שימות "בנוסח סטלין" ואיך קיבל כמויות רבות של חמצן כדי שיישאר בחיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ב-27 למרץ הכריז ג'ונסון שהוא נדבק בנגיף הקורונה, אותו נגיף שלמרות התפשטותו לא הביא לשינוי במדיניות הסגר בבריטניה. היום כבר ידוע שבריטניה עודנה סוגת את אחת המכות הקשות מבין מדינות העולם כשמתו שם קרוב ל-30 אלף בני אדם וקרוב ל-200 אלף נדבקו מתחילת ההתפרצות העולמית.

אחת המכות הקשות מכולן לעם הבריטי הייתה שג'ונסון הודיע כי הוא חולה בקורונה, מה שפגע גם בקבלת ההחלטות ותהליך ההתמודדות של אנגליה עם המשבר וגם במורל הציבורי. בתוך שבועות, מצבו של ראש הממשלה הבריטי הדרדר במהירות ואף הגיע למצב בו היה חשש גדול לחייו.

בוריס ג'ונסון ובת זוגו
ג'ונסון ובת זוגו | צילום: sky news

בריאיון מיוחד סיפר על אותה תקופה בבית החולים: "זה היה רגע קשה, אני לא אכחיש זאת. הייתה לרופאים 'אסטרטגיית מותו של סטאלין' לתרחיש שאני אמות. לא הייתי בכושר טוב והייתי מודע לתוכניות שנלקחו בחשבון".

"הרופאים שמו לי מסכה כדי להזרים לי המון ליטרים של חמצן", שיחזר. הרגע ששינה את התמונה מבחינתו של ג'ונסון היה כשהחליטו הרופאים להעביר אותו למחלקת טיפול נמרץ: "היה קשה להאמין שתוך כמה ימים המצב שלי הידרדר כל כך. אני זוכר שהרגשתי מתוסכל, לא הצלחתי להבין למה המצב שלי לא משתפר".

לבסוף, מצבו של ג'ונסון התייצב והוא החלים לפני כשבוע מהנגיף. ראש הממשלה חזר למקום מושבו בדאונינג 10 ואפילו הספיק השבוע לראות את הולדת בנו - ווילפרד ניקולס ג'ונסון. "אני פה בזכות כמה אנשים באמת מופלאים", אמר בהתרגשות. שמו האמצעי של בנו, ניקולס, נקרא על שם שניים מרופאיו של ראש הממשלה, שלמעשה הצילו את חייו.