להבות המחאה מתגברות: 3 שבועות בלבד לאחר הריגתו של האפרו-אמריקני ג'ורג' פלויד בידי שוטרים, המקרה שאירע הלילה (בין שבת לראשון) התסיס עוד יותר את השטח, הבוער ממילא. שוטר באטלנטה חשוד שירה למוות בצעיר השחור ריישארד ברוקס, והתגובה החריפה של המוחים לא איחרה לבוא. צירים מרכזיים בסמוך לזירה נחסמו, וסניף רשת המזון "וונדיס", שמחוצה לו התרחשה התקרית, הוצת – מה שהוביל להמשך ההתכתשויות בין המפגינים לבין הכוחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה המקומית עצרה כ-36 בני אדם במהלך המהומות. אש הובערה במסעדת "וונדיס", מה שהוביל לעימותים חריפים, שכללו ריסוס בגז מדמיע של המפגינים. בהמשך, כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על גובה הלהבות.

הצתה במסעדה באטלנטה, ארה"ב (צילום: רויטרס)
מסעדת "וונדיס" באטלנטה עולה בלהבות | צילום: רויטרס

מאות הגיעו לכביש מהיר מרכזי בעיר, שהתנועה בו נחסמה בעקבות התגרות האלימות. רכבי משטרה הגיעו למקום, שם פגשו את ההמונים – שרבים מהם נשארו במקום לזמן ממושך כדי להביע את מחאתם על הרג ברוקס בן ה-27, בהמשך ישיר לאירועי ג'ורג' פלויד. "אני רוצה לעשות מספיק רעש כדי שיחקרו את המצב", אמר אחד המפגינים. הוא הוסיף: "חשבתי שיהיה שינוי, אבל זה עדיין אותו מצב ישן".

 הירי באטלנטה
הירי באטלנטה בסוף השבוע

המהומות באטלנטה התרחבו גם למוקדים אחרים בארצות הברית, והתחברו בקשר ישיר להפגנות בגין מותו של פלויד לפני כ-3 שבועות. בניו אורלינס הופל פסל של הסוחר בעבדים ג'ון מקדונוך, והושלך לנהר מיסיסיפי. בסיאטל המפגינים השתלטו על אזור בסמוך לגבעת הקפיטול. במונופלייה, עיר הבירה של ורמונט, עשרות ציירו על קירות כתובות מחאה.  

הצעיר, ריישארד ברוקס, נורה בחניון של סניף של "וונדיס" בעיר. הוא נרדם ברכבו בחניון וככל הנראה היה שיכור. צוות שיטור שהגיע למקום ערך לו בדיקת שכרות, ברוקס נכשל בבדיקה ולטענת השוטרים תפס מיד לאחר מכן בטייזר של אחד מהם ואיים עליהם. אחד השוטרים פתח באש ופצע אותו באורח אנוש. ברוקס הועבר לבית חולים מקומי, אך שם נקבע מותו לאחר שעבר ניתוח.

אזרחים מפגינים על מותו של ג'ורג' פלויד, וושינגטון (צילום: רויטרס_)
דלק נוסף להמשך המחאה. ההפגנות בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד | צילום: רויטרס_

לפי גורמים רשמיים באטלנטה, חקירת המקרה החלה, לבקשת המשטרה – ובסיומה יועבר התיק לתביעה. מוקדם יותר היום בישרה ראשת העיר שמפקדת משטרת אטלנטה הגישה את התפטרותה בעקבות המקרה. דוברות המשטרה אישרה גם כי גארט רולף, השוטר שחשוד בירי, פוטר מתפקידו. שוטר נוסף שהיה מעורב בתקרית הועבר לתפקיד מנהלי.