ארצות הברית מתכננת את החזרה לשגרה: 9 מדינות דיווחו הבוקר (שלישי) כי הן מתכוונות להקל בקרוב את הנחיות הסגר הנוקשות שהוטלו ואף לפתוח מחדש עסקים וחנויות. זאת מתוך הנחה כי ארצות הברית עברה את נקודת השיא של מגפת הקורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מניין המתים בארצות הברית עמד אתמול על 23,000 בני אדם - מספר גבוה יותר מכל מדינה בעולם, ומניין הנדבקים הגיע ל-570 אלף, אך ישנן מספר מדינות שמקוות בקרוב להקל את ההגבלות ולפתוח בהדרגה את הכלכללה. מושל מדינת ני יורק, אנדרו קומו, שמדינתו ספגה את עיקר המתים בארצות הברית אמר כי "הנורא ביותר מאחורינו".

קומו אמר כי מדינות ניו ג'רזי וקונטיקט ישתפו פעולה עם דלאוור, פניסלבניה ורוד איילנד על מנת ליישם תכנית לפתיחתם המדורגת של בתי העסק. "אף אחד לא היה במצב הזה בעבר, לאיש אין את התשובות למצב", אמרו קומו. "כששוקלים על המאזניים את בריאות הציבור לעומת הכלכלה, מי מהם שוקל יותר? שניהם חשובים". 

חזית של חנות בניו יורק בזמן הקורונה (צילום: John Lamparski, Getty Images)
NEW YORK, NY- APRIL 02: An inspirational message is painted on a boarded up business as New York City attempts to slow down the spread of coronavirus through social distancing on April 2, 2020. New York has been hit hard by the restrictions in response to the outbreak of COVID-19. (Photo by John Lamparski/Getty Images) | צילום: John Lamparski, Getty Images

המושלים של מדינות קליפורניה, וושינגטון ואורגון אמרו שגם הם סיכמו על גישה משותפת בכל הנוגע לפתיחת העסקים במדינותיהם, אך לא פרסו לוח זמנים לפעולות והדגישו כי הקו המנחה ליציאה מהמשבר הוא בריאות הציבור מעל הכל.

נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ אמר אתמול כי כל החלטה בנוגע להחזרת המשק במדינה לפעולה תתקבל על ידו בלבד וגורמים בממשל אותתו כי הקלה בהנחיות צפויה רק בתחילת מאי. המתח בין מושלי המדינות השונות לטראמפ החל עוד בתחילת משבר הקורונה עקב חילוקי דעות בנוגע להתמודדות עימו. כעת נראה כי הקרע ביניהם הולך ומחמיר ככל שמתקדם הדיון בנוגע לשיקום הכלכלה במדינה ובשאלה על מי מוטלת הסמכות לקבל החלטות בנושא זה.