תיעוד מטריד ממשבר הקורונה ברוסיה: אחרי שבמשך שבועות ארוכים מצבה של רוסיה בהתמודדות מול נגיף הקורונה המתפשט במדינה נשאר תחת ערפל, היום (ראשון) הכריז הקרמלין על מצב חירום לאומי. תמונות וסרטונים של עשרות אמבולנסים, הנושאים בתוכם חולי קורונה, שמשתרכים בתור בשערי בתי חולים במדינה, הציפו בשעות האחרונות את הרשתות החברתיות. אחד מנהגי האמבולנס אמר כי הוא ממתין בכניסה לבית החולים כבר למעלה מ-15 שעות. מספר הנדבקים במדינה עומד על למעלה מ-15,770 ומספר המתים עומד על 130.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד נראים לפחות 45 אמבולנסים בתור לבית חולים במוסקבה, ובהם תושבים שנושאים תסמינים שונים של נגיף הקורונה שממתינים לטיפול רפואי. אחד התורים הארוכים ביותר היה מחוץ לבית חולים בפרבר חימקי שבסמוך ל"שרמטייבו", נמל התעופה הראשי בעיר. תור נוסף של אמבולנסים נראה בצמוד לבית החולים ליוצאי צבא במחוז לוסינודטרובסקי. 

 

 

בסרטון שצולם על ידי מקומי שדירתו ממוקמת ממול לבית החולים בחימקי, נאמר: "כל האמבולנסים האלה נושאים חולי קורונה - תחשבו על זה, כל אחד מהם צריך להתאשפז, זה לוקח בערך 20 דקות לבן אדם, ויש כל כך הרבה אמבולנסים".

הקרמלין נמסר ביום שבת שמניין המתים מהנגיף במדינה עלה ל-130 ושזרם אדיר של חולים החל להגיע לבתי החולים במוסקבה. גורמים רשמיים במדינה אמרו כי בתי החולים במדינה מגיעים לקצה גבול היכולת שלהם. למרות שמוסקבה ואזורים רבים נוספים נמצאים תחת עוצר בשבועיים האחרונים, "המצב במוסקבה וסנט פטרסבורג מתוח למדי משום שמספר החולים הולך ועולה", אמר דובר הקרמלין דימטרי פסקוב בראיון לתחנת טלוויזיה מקומית, "יש כרגע זרם חולים עצום".

 

 

 

דובר הנשיא פוטין אמר כי בתי החולים בבירה עומדים בפני קושי עצום בהתמודדות מול המגפה: "הם במצב חירום". עוד הוסיף הדובר כי למרות שדווח כי הנשיא נפגש עם רופא שהתגלה כחולה בנגיף, מצבו של פוטין "מצוין".