מבצע החיסונים למיליוני ילדים באפריקה למניעת התפשטות הפוליו באפריקה מתעכב, בעקבות הערכות מחודשת של המשאבים ביבשת כחלק מהמלחמה בהתפשטות מגפת הקורונה. בעקבות זאת, יופסקו גם הקמפיינים למניעת מחלת הפוליו: "יביא בהכרח לעלייה במספר החולים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"קיבלנו את ההחלטה הקשה להשעות את התוכניות האלה", הסביר ד"ר פסקל מקנדה, ראש מערך הפוליו בארגון הבריאות העולמי באפריקה. "זאת בעקבות ההבנה שהדבר ישפיע משמעותית על מניעת התפשטות התפרצויות חדשות".

פסקל הוסיף: "אנו יודעים שהתפרצויות פוליו חדשות יופיעו מכיוון שלא נוכל לתת את החיסונים בזמן". למרות זאת, בארגון הבריאות אומרים שהמהלך הוא "ההחלטה הנכונה, מכיוון שאנו צריכים להתמודד עם הקורונה ומכיוון שתהליך מתן החיסונים יכול למעשה להגביר את התפשטות הנגיף".

בעקבות זאת, יושעו גם קמפיינים למניעת הפוליו במחצית השנייה של שנת 2020. הקמפיינים שחיוניים למניעת התפרצויות לא יצאו לפועל, מה שיביא "בהכרח לעלייה במקרי הפוליו", אמר ד"ר פסקל.

חדשות רעות לחובבי התה מסביב העולם

מלבד העלייה בתחלואה באפריקה בעקבות התפשטות וירוס הקורונה, המגפה גורמת לתזוזות נדירות ומפתיעות בשוק נוסף - ענף התה העולמי שמאוד יציב בדרך כלל. שיבוש באספקה של המשקה הפופלרי נרשמה בתקופה האחרונה וזאת בעקבות התפשטות הנגיף שגרם לכך שההיצע ירד במהירות לעומת הביקוש.

תה (צילום: רויטרס_)
תה | צילום: רויטרס_

הסגר של העובדים בתעשייה משבש את האספקה במקביל למאות מיליונים בהסגר, שדווקא מעוניינים יותר ויותר במשקה הידוע בתכונותיו החיוביות, מלבד היותו טעים ומנחם.