סוריאקנט 'סורי' נתוואני הגיע לבית החולים בווטפורד בבריטניה כשהריאות שלו במצב רע. בנו ראג' שליווה אותו, סיפר שבבית החולים אמרו לו שהם בטוחים כמעט לגמרי שהוא נדבק בקורונה, אבל אם מצבו יחריף לא יחברו אותו למכונת הנשמה כי המצב של הריאות שלו לא יאפשר זאת. ראג' החליט לקחת אותו הביתה, הוא הצליח ליצור לו חדר בידוד, ויצר עבורו גיליון של נתונים רפואיים דרך גוגל שאפשר לרופא לטפל בו מרחוק – והצליח להביא לכך שאביו בן ה-81 התאושש והתחזק לבסוף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראג' סיפר שהיו לו שתי אפשרויות: "או שאני משאיר אותו שם ומסתכן לא לראות אותו יותר, או שאני לוקח אותו הביתה ומשקיע את כל האנרגיות שלי שיהיה לו נוח". ראג' בחר באפשרות השנייה, למרות שהוא ידע שהוא יסכן את כל בני הבית בהידבקות.

"בבקשה תבטיח לי, אם אני הולך מהעולם, אני רוצה לעשות את זה כאן, אל תחזיר אותי לשם"

סוריאקנט נתוואני

עם ידע רפואי מועט בלבד, ראג' חזר הביתה קצת לפני אביו, הכין עבורו מתחם מבודד בתוך הבית, הכין לו מד סטורציה שיבדוק את רמות החמצן ולחץ הדם של אביו, ובעזרת אפליקציה של גוגל, הכין מאגר נתונים שיאסוף את כל המידע על מצבו הרפואי של אביו כדי שרופא יוכל לטפל בו מרחוק.

אביו הגיע למתחם המבודד הביתי, ובינתיים גם הגיעה תוצאת בדיקת הקורונה, שכפי הצפוי - יצאה חיובית. בתחילת הדרך שלו במתחם המבודד הביתי, מצבו של סורי הידרדר מאוד. בלהט הרגע אמר לבנו ראג': "בבקשה תבטיח לי, אם אני הולך מהעולם, אני רוצה לעשות את זה כאן, אל תחזיר אותי לשם". ד"ר טראקר, הרופא המשפחתי שטיפל בו אמר שהוא החליט לא להגיע אליהם הביתה: "אם הייתי הולך לשם הייתי מסכן בהדבקה לא רק את משפחתי אלא גם את המטופלים שלי".

סוריאקנט 'סורי' נתוואני חוגג 80 עם משפחתו
סוריאקנט 'סורי' נתוואני חוגג 80 עם משפחתו | צילום: cnn

למרות שלא הלך לשם, הצליח לעזור לראג' ואביו. בעזרת הנתונים שאסף ראג', ד"ר טראקר הצליח להמליץ לראג' על הטיפול המתאים לאביו בסוג מסוים של אנטיביוטיקה. ובאמת, בהשגחתו של ראג', לבסוף אביו התחיל להתחזק, ולבסוף אכן התאושש והחל להחלים. ראג' מספר שידע שאביו מתחיל להחלים ברגע שהתחיל להציק לו. "הוא התחיל לנדנד שהתה שהכנתי לו מגעיל ושהוא רוצה פיצה וצ'יפס", סיפר ראג'.