"משפחה לא משאירים מאחור": מיזם חדש מגייס תרומות עבור הקהילה היהודית באיטליה, שספגה פגיעה קשה ביותר בשל מגפת הקורונה העולמית. איטליה לבדה הפכה לאחד ממוקדי ההתפרצות הקשים ביותר בעולם, עם קרוב ל-30 אלף מתים מהנגיף. מארגני המיזם אומרים: "עכשיו זה הזמן שלנו לסייע ליהדות איטליה. בישראל המצב בשליטה - אבל באיטליה הוא יצא משליטה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאחורי המיזם עומדים ישראלים שהיו בעבר שליחים באיטליה מטעם המדינה, הארגונים הציוניים וגופים נוספים. הם פתחו במיזם גיוס המונים באינטרנט בשיתוף ארגון "הרוח הישראלית", הסוכנות היהודית ו-UCEI – ארגון הגג של הקהילות היהודיות באיטליה.

לדברי יוזמי הקמפיין, מספר המשפחות הנזקקות בקרב הקהילה היהודית באיטליה עלה פי עשרה בעקבות המשבר – ולקהילה אין כעת את היכולת לסייע לכל מי שזקוק לעזרה. באיטליה חיים כ-25 אלף יהודים המרוכזים בעיקר בערים הגדולות. כל בתי הכנסת באיטליה וכל בתי הספר היהודיים עדיין סגורים בעקבות המצב במדינה. הקהילה היהודית מסייעת לכל המשפחות הנזקקות בשבועות האחרונים בסלי מזון ובתשלום חשבונות ומשכנתאות, אך כעת הם מתקשים לספק את העזרה לכולם.

מגישת המהדורה המרכזית יונית לוי הצטרפה לקריאה לתרום למיזם, ואמרה: "הסבל של הקהילה היהודית גדול, ועלול להימשך עוד חודשים ארוכים". לוי גם פנתה לחברי הקהילה היהודית באיטלקית: "אחיות ואחים באיטליה, אני מבטיחה שנעשה הכל כדי לעזור לכם. חיבוק גדול מישראל".

"מעגל המשפחות הנזקקות היהודיות באיטליה גדל והתרחב בצורה משמעותית", אמרו מארגני המיזם. "כרגע אין ביכולת של הקהילות לסייע לכל המשפחות. המטרה הראשונה שלנו היא לחזק את היכולת של מוסדות הרווחה בקהילות לסייע לנזקקים. יהדות איטליה תמיד עמדה לצד מדינת ישראל - ועכשיו זה הזמן שלנו לסייע ליהדות איטליה שנמצאת בקריסה. בישראל המצב בשליטה, אבל באיטליה הוא יצא משליטה", כך המארגנים.

למעבר לאתר המיזם ולתרומה לחצו כאן