קבוצה של סופרים פורטוגזים מובילים מצאו דרך להעסיק את עצמם ואת קוראיהם במהלך ההסגר: במסגרת יוזמה יוצאת דופן של הסופרים הפורטוגלים, הם בחרו לכתוב רומן סדרתי משותף. הרומן מורכב מכמה פרקים - וכל אחד מהם נכתב בידי סופר אחר. הנושא: מציאת תרופה לנגיף שגרם להתפרצות מגפה עולמית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כך זה עובד: סופר כותב במשך 24 שעות ומגיב לפרק הקודם ויחד הם מרכיבים את הספר כולו. הסופרת עטורת הפרסים אנה מרגרידה דה קרוואלו פתחה ביוזמה ואתגרה את חבריה הסופרים להצטרף אליה בכתיבת רומן סדרתי קולקטיבי. יותר מ-40 סופרים הגיבו, וסיפורם נפתח בקבוצת מדענים שניסו למצוא תרופה לנגיף שגרם למגפה עולמית.

הקורונה בפורטוגל גבתה כמעט 1,000 מתים 

ההסגר בפורטוגל, שהשבית את רוב השירותים הלא חיוניים, יוסר בהדרגה החל מ-3 במאי, כך הודיע אתמול הנשיא מרסלו רבלו דה סוזה. "בשלב החדש הזה, חשוב שהעם הפורטוגזי יבין שהכלת המחלה היא בעדיפות גבוהה ולכן עלינו לנקוט צעדים קטנים ולקיים הערכות מצב באופן מתמיד", אמר. והדגיש: "תום מצב החירום הוא לא תום ההתפרצות". 

אתמול הודיעו הרשויות כי במדינה התגלו 24,322 חולים, 948 מתוכם מתו כתוצאה מהידבקות בנגיף. כל זאת, כשבספרד השכנה מספר המתים חצה את רף ה-23 אלף. בפורטוגל הכריזו על מצב החירום לפני יותר מחודש, ב-18 במרץ, אז היו במדינה רק שני מתים מהנגיף ו-642 מקרים.

עוד לפני ההכרזה על מצב החירום, נסגרו בתי הספר ומועדוני הלילה במדינה - ונאסרו התקהלויות. עוד הופסקו הטיסות לאיטליה ומסעות התיירות לספרד. הרפובליקה נחשבת לאחת המובילות בעולם בהיקף הבדיקות לנפש - ובחודשיים האחרונים היא ביצעה 370 אלף בדיקות לגילוי קורונה בקרב אזרחיה.