הנשיא טראמפ אמר הלילה (בין שבת לראשון) כי השבוע ושבוע הבא יהיו הקשים ביותר בתוך המערכה מול נגיף קורונה. בתדרוך כתבים בויסקונסין הצהיר טראמפ: "הולכים להיות הרבה מתים - אך יהיו יותר אם לא ננקוט בצעדים נוספים". ביממה האחרונה מתו בארה"ב 1,200 אנשים ואתמול נקבע שם שיא שלילי עולמי של כמעט 1,500 מתים ביממה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, ישנם לפחות 311,301 חולי קורונה בארה"ב ו-8,476 מקרי מוות. רק אתמול נרשמו 33,348 מקרי הדבקה בארצות הברית ו-1,324 מקרי מוות. המספרים שמגיעים מארצות הברית מהווים חלק משמעותי ממספר החולים והמתים ברחבי העולם. עד כה נדבקו בכל העולם למעלה מ-1.1 מיליון בני אדם ו-60 אלף מתו. אתמול טראמפ ביקש מהציבור האמריקני לחבוש מסכות פנים, אך ציין כי מדובר בהמלצה ואמר: "אני בוחר שלא לעשות את זה".

מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס
מתחם קורונה ביוסטון (ארכיון) | צילום: AP

בדומה לישראל, ההמלצה של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן נועדה לצמצם את ההדבקה בארה"ב – וקראה לציבור האמריקני לחבוש מסכות, או להשתמש בכיסוי פנים מאולתר בכל יציאה מהבית. עם זאת, הנשיא פטר את עצמו מהנחיות הממשל – ואמר שהוא לא יכול לדמיין את עצמו מכסה את פניו כשהוא יושב בחדר הסגלגל בבית הלבן. "זו המלצה", אמר טראמפ. "אני פשוט לא רוצה לחבוש מסכה בעצמי".

אחת מכוונותיו של טראמפ בצעד זה היא למנוע הסתערות על רשתות השיווק שמוכרות מסכות פנים, שמיועדות לצוותים הרפואיים. כדי להיערך לכמויות המסכות הדרושות, הנשיא אמר שיחתום על חוק שיגביר את קצב הייצור שלהן בארה"ב, וימנע ייצוא מסכות וציוד רפואי נוסף למדינות אחרות, ביניהן דרום אמריקה וקנדה.

ניו יורק
צילום: AP

שלשום, דיווחה רשת CNN כי מופעלים לחצים על טראמפ בתוך הצוות המיוחד למיגור הקורונה, ביניהם גם הרופא הבכיר ד"ר אנטוני פאוצ'י – שקוראים להכריז על הסגר בכל ארה"ב.