שר הפנים הטורקי ובן בריתו של הנשיא רג'יפ ארדואן, סולימאן סוילו, הגיש אמש (ראשון) את התפטרותו, בעקבות הביקורת נגדו על ניהול העוצר שהוטל בסוף השבוע על ערים במדינה, והפתיע מיליוני אזרחים. הנשיא דחה את ההתפטרות – והחליט כי השר ימשיך לכהן בתפקידו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר הפנים הטורקי סוילו, הגיש את התפטרותו לאחר שנמתחה ביקורת רבה על תפקודו, בעוצר שהנהיג על מספר ערים במדינה כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. השר כתב בחשבון הטוויטר שלו, כי "האחריות על יישום העוצר בסוף השבוע לבלימת המגפה נופלת עליי – מכל הבחינות". אולם כמה שעות מאוחר יותר, נשיא טורקיה הודיע על סירובו לקבל את התפטרותו של השר.

ממשלת טורקיה הכריזה על העוצר בערב שישי האחרון, למשך סוף שבוע אחד. כתוצאה מההתרעה הקצרה, מיהרו האזרחים לקנות אוכל ושתייה במרכז המסחרי באיסטנבול, עיר של 16 מיליון בני אדם – וההתקהלויות היו בלתי נמנעות. העוצר, הסתיים אמש, ונתפס כמחדל חמור.

אם התפטרותו הייתה מתקבלת, היה סוילו השר השני בטורקיה שעזב את תפקידו במהלך משבר הקורונה. הראשון, הוא שר התחבורה מהמט צ'היט טורהאן, שפוטר לפני שבועיים לאחר שהמשרד העביר ביקורת על קיום מכרז לבניית תעלה רחבה באיסטנבול – תוך כדי התפשטות הנגיף.

אתמול דיווחה טורקיה על 97 מקרי מוות נוספים של חולי קורונה, כך מספר המתים במדינה עלה ל-1,198. מספר החולים עומד על 57 אלף בני אדם, כחודש מאז שאובחן החולה הראשון.