"לך הביתה – בושה": ההפגנות הסוערות נגד האלימות המשטרתית כלפי אפרו-אמריקנים בארצות הברית לא פוסקות ובאזורים רבים עולה מדרגה. בעוד חלק מהאירועים מדרדרים לאלימות קשה וביזה, האירוע שתפס את הכותרות בארצות הברית התרחש דווקא בהפגנה לא אלימה. ראש עיריית מיניאפוליס – שם התפרצו המחאות במדינה – גורש בבושת פנים מהפגנה שבה לקח חלק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ג'ייקוב פריי בן ה-38 נבחר לפני כשנתיים לתפקיד על רקע היחסים העכורים בין המשטרה לתושבי העיר השחורים. עורך הדין לזכויות אדם הבטיח לשפר את היחסים ולהפסיק את האלימות המשטרתית.

 

 

פריי הגיע אתמול (שבת) להפגנה ספונטנית בעירו ונשאל האם הוא יפסיק את המימון למשטרה המקומית ובפועל יביא לפירוקה. תשובתו, שהוא לא מתכוון להיענות לדרישתם ובתגובה  גירשו אותו המוחים מהמקום תוך כדי קריאות גנאי.

"בושה, בושה", צעקו המפגינים. "לך הביתה ג'ייקוב, לך הביתה". עזיבת ראש העיר את המקום, תוך כדי הצעקות הרמות של המוחים הזכירו לרבים את הסצנה המפורסמת מסדרת הפנטזיה משחקי הכס שבמרכזה עוברת המלכה המושפלת בין תושבי העיר תוך שהיא סופגת קריאות גנאי.   

מייגן מרקל ואמה, דוריה ראגלנד (צילום: WPA Pool, GettyImages IL)
מייגן מרקל ואמה, דוריה ראגלנד | צילום: WPA Pool, GettyImages IL

בתוך כך, גם הדוכסית לשעבר מייגן מרקל – בת לאם אפרו-אמריקנית – הביעה תמיכה במאבק נגד האלימות המשטרתית. היא הגיעה לבית הספר שבו למדה בילדותה וסיפרה לתלמידים כי היא חשה נרגשת לתמוך במאבק. "חייו של ג'ורג' פלויד חשובים, המאבק מזכיר לי מחאות דומות שהיו כשהייתי ילדה".