מספר הנדבקים המאומתים העולמי חצה הערב (חמישי) את המיליון - ובסך הכול יותר מ-50 אלף בני אדם שנדבקו בנגיף מתו. רבע ממקרי ההידבקויות - בארה"ב. ההערכה היא שהמספר האמיתי של חולי וקורבנות הקורונה גבוה בהרבה, גם בשל העובדה שלא כל הנדבקים אובחנו, אך גם בשל החשש שמדינות רבות מטייחות את הנתונים האמיתיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבין הנדבקים המאומתים - ארה"ב היא המדינה המובילה בעולם עם יותר מ-234 אלף מקרים ו-5,800 מתים בסך הכול עד כה. באיטליה ובספרד נחצה רף מאה אלף הנדבקים, והן הבאות אחרי ארה"ב במספר ההדבקות. מבחינת מתים איטליה היא המדינה המדממת ביותר עם יותר מ-13 אלף בני אדם שנדבקו ומתו. ספרד אחרי ארץ המגף, עם יותר מעשרת אלפים מקרי מוות. אחריהן ניצבת גרמניה, שדיווחה עד כה על קצת יותר מ-84 אלף מקרים של הידבקות וקצת יותר מ-1,100 מתים.

חיילים ברחובות איטליה בזמן מגפת הקורונה
חיילים איטלקיים מפטרלים ברחובות הריקים | צילום: רויטרס
הגעת ספינת הרפואה של הצי לניו יורק
ניו יורק מדממת. ספינה של הצי שבה יאושפזו חולי קורונה

רק אחרי גרמניה מגיעה סין - שם התפרצה המגפה - עם מספר דומה של נדבקים, אך עם האטה משמעותית בקצה ההדבקה והתמותה, מגמה מעודדת שנמשכת כבר כמה ימים. עד כה נרשמו מסביב לעולם 208 אלף מקרים של החלמה מהנגיף. בארה"ב, ניו יורק היא כרגע מוקד ההתפשטות עם יותר מ-51 מקרים מאומתים של הידבקות בנגיף. עד כה מתו שם כמעט 1,400 חולים בקורונה - כמעט רבע ממקרי המוות כתוצאה מהנגיף בארה"ב כולה, שסופרת 5,800 קורבנות.

בבריטניה אובחנו ביממה האחרונה יותר מ-4,000 הידבקויות בקורונה ויותר מ-700 מתים, ובסך הכול מתו בממלכה כמעט 3,000 בני אדם ו-33 אלף נדבקו. באירן התפשטות הנגיף נמשכת, אך בממדים קטנים יותר: ביממה האחרונה מתו ברפובליקה האסלאמית 124 בני אדם, וכעת עומד מספר קורבנות הקורונה במדינה על קצת יותר מ-3,100 בני אדם.

קורונה בבריטניה
אלפים כבר מתו: בריטניה מאבדת שליטה? | צילום: Matt Dunham, AP

בצרפת מגפת הקורונה גבתה את חייהם של 471 בני אדם ביממה האחרונה, ומניין הקורבנות במדינה עלה לכ-4,500 - המדינה הרביעית בעולם מבחינת מספר המתים. עד כה נדבקו כמעט 60 אלף צרפתים בנגיף. הנתונים העדכניים מצביעים על כך שהולנד עדיין מתקשה למגר את המגפה: 166 בני אדם מתו במדינה ביממה האחרונה, ומספר המתים שם עומד על כ-1,350. בסך הכול נדבקו עד כה בהולנד 14 אלף בני אדם.