טכנולוגיה ישראלית בחזית המאבק בקורונה באנגליה: חברת Callflow הישראלית נבחרה לספק מערכת לניהול תורי בדיקות הקורונה ברחבי אנגליה - החל ממחר, כך נודע הערב (חמישי) ל-N12. תוכנת Qflow שפיתחה החברה תשמש את הממלכה לאיזון עומסים, ניהול הזימונים ותסייע בייעול התורים ובמיעוט התקהלויות הנבדקים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כחלק מהשימוש בטכנולוגיה יקבלו תושבי הממלכה מסרונים, באמצעותם יוכל הממשל לבדוק את הימצאותם של סימפטומים ולזמן לבדיקות בהתאם - באופן מיידי וללא תור. בכך למעשה תתרום הטכנולוגיה לשמירה על חיי הנבדקים והמטופלים, שכן היא מייתרת את הצורך בהתקהלויות לצורך הבדיקה.

החברה הישראלית גברה על עשרות חברות מועמדות מרחבי העולם, בזכות היכולת לבצע את ההליך במהירות שיא. הטמעת התוכנה בתחנות הבדיקה מתבצעת באופן מידי הודות לעובדה שהיא כבר נבדקה ונוסתה בהצלחה במערכות מורכבות בהרבה מאלה של בדיקות הקורונה; בהן גם ניהול זימוני תורים וניתוחים במערכות בתי חולים באנגליה.

קולפלו תוכנה גרפים
דוגמה למסך ניטור של המערכת | צילום: קולפלו תוכנה

מערכת הבריאות בבריטניה, שנמצאת היום במצב קשה במיוחד, נאבקה עוד לפני משבר הקורונה עם קשיים משמעותיים; העומסים היו חמורים והמערכת פעלה בחוסר יעילות משווע. הטכנולוגיה של Callflow, נועדה לאפשר למערכת הבריאות הבריטית לעקוף את הקשיים שמשבר הקורונה הציב בפניה ולזמן ולנהל בדיקות באופן מיידי ללא תורים - דבר שהפך למשמעותי במיוחד בהתחשב בהנחיות ובסיכון הבריאותי הטמון בהתקהלויות. "המטרה היא לאפשר לכל הגורמים העוסקים בבדיקות ובטיפול במגפה להיות מתואמים ביניהם ולהביא לניצול מקסימלי של משאבי הבדיקות והטיפולים", הסביר יו"ר החברה, אבי בר-יהודה.

פלטפורמת QFlow משמשת את הממשל הפדרלי האמריקאי מזה למעלה מעשור, כמו גם את בריטניה, אוסטרליה ועוד עשרות ארגונים ברחבי העולם. החברה גם זכתה במכרז החשב הכללי של ממשלת ישראל ומפעילה את זימון וניהול התורים בכל משרדי הממשלה בארץ בעזרת האפליקציה היעודית "myVisit". 

אז למה לא גם בעמדות הבדיקה הפרושות בארץ? "נושא ניהול בדיקות הקורונה בישראל בוצע עד היום באופן מבוזר, ובעיקר על ידי מד“א. אם נושא ניהול בדיקות הקורונה יעבור לניהול מרכזי של המדינה אני מעריך שהגורמים הרלוונטיים יהיו איתנו בקשר בנוגע להטמעת המערכת, ואז יוכלו לקבל החלטה בעניין" אמר בר-יהודה. 

עד שזה יקרה, צפויה חברת קולפלו לספק פתרונות דומים לממשלות נוספות ברחבי העולם בימים ובשבועות הקרובים.