רכב של ארגון חיזבאללה הותקף מהאוויר על-ידי כלי טיס ישראלי - כך דווח היום (רביעי) ברשתות החברתיות בשפה הערבית. לפי הדיווחים השונים, בתקיפה לא היו נפגעים. על פי הדיווחים, הטיל הראשון מבין השניים שנורו לא פגע במטרה ואפשר ליושבי הרכב להימלט. בחיזבאללה טרם הגיבו לדיווחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקיפה לכאורה בוצעה בצהרי היום במעבר הגבול ג'דידת יאבוס בין סוריה ללבנון, ודקות לאחר הפיצוץ היא כבר יוחסה לישראל. אל הרכב נורו ככל הנראה שני טילים כשהטיל הראשון פספס את המטרה, הבחינו בו הנוסעים ונמלטו - שניות לפני פגיעת הטיל השני.

הרכב שהושמד היה חלק משיירה שנסעה בצד הסורי של הגבול והיה שייך ככל הנראה למפקד בכיר בחיזבאללה. לפי שעה שמו של הבכיר לא פורסם. בכלי התקשורת של חיזבאללה או בתחנות הערביות לא התקבל עד כה אישור רשמי לדיווח. 

כלי רכב של חיזבאללה שהופצץ בגבול לבנון-סוריה
כלי רכב של חיזבאללה שהופצץ מהאוויר בגבול לבנון-סוריה

בשבוע שעבר חוסל עלי מוחמד יוניס, מפקד בכיר בחיזבאללה, בדרום לבנון על-ידי חוליית מתנקשים שנמלטו מהזירה - כך דיווחה  סוכנות הידיעות האירנית פארס. לפי דיווח אחר בלבנון - על גופתו, שאותרה הבוקר מוטלת בצד הדרך ללא רוח חיים - נמצאו גם מספר סימני דקירה. 

לפי הדיווחים, החיסול היה במחוז אל-נבטיה שבדרום לבנון. לפי פארס האירנית, יוניס שימש כבכיר בארגון חיזבאללה שפיקד על מבצעים לאיתור מרגלים ומשתפי פעולה עם האויב. גופתו של אותו גנרל אותרה כאמור מוטלת בצד הארץ ללא רוח חיים.

בלבנון מתעקשים - גם שבוע אחרי - שמדובר בחיסול, וגם דיווחו שלא היה חשש שאותו מפקד נדבק בקורונה. עם זאת, טרם הופנתה אצבע מאשימה כלפי מישהו - בלבנון ובאירן טרם נקבו בשמות של חשודים.