אירן מפעילה את אחד ממערכי הרפואה הטובים בקרב ארצות ערב, אך בכל זאת, המנהיג העליון עלי חמינאי ממשיך לטעון שנגיף הקורונה הגיע מהג'ינים - השדים, יצורים על טבעיים שלפי הקוראן נוצרו מאש. הוא לא שוכח לתת קרדיט גם לאמריקנים ולישראלים שלפי התיאוריה שלו שיתפו פעולה עם הג'ינים, ולכן מסרב לקבל עזרה הומניטרית: "יכול להיות שהתרופות שאתם מציעים הן אמצעי שגורם למחלה להתפשט עוד יותר", הוא אומר. שרשרת של טעויות טרגיות הובילו למצב חמור באירן - אלפי מתים ותחזיות לעשרות מיליוני נדבקים. כך זה קרה

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כשהעולם התחיל להבין מה מתרחש, באירן לא סגרו את הגבולות. לפחות 55 טיסות מסין נחתו בעיר הקדושה - קום. ממנה, התפזרו התיירים הסינים ברחבי אירן והפיצו את המחלה. הקורונה לא מנעה גם מהבחירות לפרלמנט להתקיים, ואף לא יצאה המלצה לשמור על ריחוק חברתי. פעילות התחבורה הציבורית התקיימה כרגיל למרות הצפיפות הרבה. ובנוסף, הופצו פייק ניוז שטענו כי אלכוהול תעשייתי מונע את המחלה - ולפחות 600 איש מתו כתוצאה מכך.

בעוד הנתונים הרשמיים מראים כי מספר המתים מן המחלה באירן הוא 5,000, בפועל הוא כפול מזה. אלא שהמניין הרשמי לא כולל את מי שמת מחוץ לבתי החולים. ההנהגה האירנית התכחשה להמלצות הרופאים ובכמה החלטות שגויות דירדרה את המצב במהירות. התוצאה: תחזיות שצופות שכ-75% מתושבי המדינה יידבקו בקורונה - לפחות 60 מיליון איש.