לפחות 150 גופות הושארו במשך ימים ברחובות העיר הגדולה ביותר באקוודור, גוויאקיל, עד שהגיעו למצב של ריקבון, כך דיווח היום (שני) הדיילי מייל. הגופות הושארו ברחובות ובבתים של קרובי המתים, בשל התפרצות של נגיף הקורונה בעיר, שמונה כ-3 מיליון בני אדם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מניין הנדבקים באקוודור עלה ל-3,646 עם 180 מתים "בלבד", אך עם זאת, משבר קשה פוקד את גוויאקיל. בשל העומס שנוצר על הרשויות וחוסר היכולת לטפל בקורבנות, קרובי המתים נאלצו להשאיר את הגופות מכוסות בבדים ברחובות העיר, בתקווה שהרשויות יוכלו לאסוף אותן בשלב כלשהו. בנוסף לכל, קרובי המשפחות נאלצו לקבור חלק מהמתים בתוך קופסאות מקרטון זאת בשל המחסור שנוצר בארונות קבורה.

הקורונה באקוודור: גופות זרוקות ברחובות
הרשויות חסרות אונים מגלל מחסור בארונות קבורה | צילום: רויטרס

תושבים החלו לפרסם ברשתות החברתיות סרטונים ותמונות של הגופות הזרוקות ברחבי העיר והצליחו להעלות את המודעות המקומית והעולמית. סגן נשיא אקוודור מיהר להתנצל על קיומו של המצב המחריד: "ראינו תמונות שאנחנו לא צריכים לראות לעולם, אני מתנצל".

בשל העוצר הלילי שהוטל העיר, היה מחסור בציוד בסיסי בעזרתו מפעלים היו מייצרים את ארונות הקבורה. בתוך כך, בתחילת השבוע, הגופות נאספו וארונות קבורה נתרמו על ידי אזרחים לרשויות המדינה כדי שיוכלו לחלוק למתים כבוד אחרון ראוי.