ב"וושינגטון פוסט" פורסם הלילה (בין שני לשלישי) כי ככל הנראה ישראל אחראית למתקפת הסייבר שבוצעה בנמל "שהיד רג'אי" שבדרום אירן, לפני כשבוע. על פי הדיווח, ייתכן שהמתקפה נעשתה כתגובה על מתקפת סייבר נגד תאגידי ביוב ומים בישראל, שהתרחשה בחודש שעבר. בנוסף, על פי גורמים המעורים בפרטים ארה"ב הייתה שותפה למתקפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך המתקפה בשבוע שעבר, תנועת הספנות בנמל באירן נעצרה בפתאומיות ובאופן בלתי מוסבר. לפי הדיווחים, המחשבים המווסתים את זרימת הספינות, המשאיות והסחורות הושבתו בבת אחת ויצרו עומסים גדולים על נתיבי השיט והכבישים המובילים למתקן.

יממה לאחר מכן אישרו גורמים רשמיים באירן כי מדובר בפצחן (האקר) זר ולא מוכר, שהפיל את מחשבי הנמל. המתקפה שיבשה את התנועה בנמל למשך ימים ארוכים.

גורם ביטחוני שפיקח על האירוע אמר כי מדובר בפיגוע "מדויק ביותר" והוסיף כי "היה אי סדר מוחלט" וכי הנזק לנמל היה חמור יותר ממה שתואר בהצהרות האירניות הרשמיות.

ב"וושינגטון פוסט" הוצגו תצלומי לוויין המתארים פקקי תנועה באורך קילומטרים בכבישים המהירים המובילים לנמל. בעקבות המתקפה, בתצלום מ-12 במאי ניתן לראות עשרות ספינות מכולה עמוסות באזור המתנה ליד החוף.