נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קיים הלילה (בין שני לשלישי) מסיבת עיתונאים ייחודית אפילו במושגים שלו. ברקע הביקורת שנמתחת על התנהלותו בניהול המשבר, טראמפ השתלח בתקשורת, הצהיר כי החוקה האמריקנית מקנה לו "סמכות טוטלית" להורות למדינות ארה"ב לחזור לשגרה וגם שידר באופן חריג למעמד הזה סרטון פוליטי חד-צדדי, שגם בו הוא תקף את העיתונות. כתב הבית הלבן של CNN: "זאת התמוטטות העצבים הגדולה ביותר של נשיא שאי-פעם ראיתי בקריירה שלי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התדרוך שקיים הלילה טראמפ היה חריג אפילו במונחים שלו. הנשיא האמריקני שניצב תחת ביקורת קשה לאור התנהלותו בימים הראשונים של המשבר, ניצל את הבמה והשיב בעיקר לביקורת שנמתחה עליו ופחות לעדכון אזרחי ארה"ב על התפשטות המגפה. מאז שניסה להפחית בגודל המשבר עם פרוץ המגפה, ממשל טראמפ שכבר הגה תוכנית בריאות חדשה לארה"ב, משנה תכופות את המסרים לאזרחים.

"טראמפ בהתמוטטות עצבים, מנסה לשכתב את ההיסטוריה"

טראמפ טען לאורך התדריך הלילה כי "כשמישהו הוא נשיא ארה"ב, הסמכות שלו היא טוטאלית. וככה זה צריך להיות". את הדברים אמר בתגובה לביקורת הקשה שמתחו עליו מספר מושלים בארה"ב – בהם של מדינות ניו יורק, קליפורניה ו-וושינגטון – שטענו כי הם מתכוונים להקל בקרוב את הנחיות הסגר הנוקשות שהוטלו ואף לפתוח מחדש עסקים וחנויות. עוד טען הנשיא, בטענה שסותרת את החוקה האמריקנית, כי "לממשל הפדרלי יש כוח מוחלט. אם אשתמש בכוח הזה, עוד נראה".

בשלב מסוים של התדריך, הקרין טראמפ סרטון עם אוסף דיווחים מפוקס ניוז, רשת החדשות המועדפת עליו, שבה כתבים שונים משבחים את התנהלותו. בתגובה החליטו רשתות החדשות CNN ו- MSNBC להפסיק את השידור מהבית הלבן בעיצומו של התדרוך.

רשת CNN החליטה להשיב לנשיא - כבר במהלך התדרוך עם כותרות שונות שסיפקה לתדרוך המוזר:
"טראמפ בהתמוטטות עצבים בתגובה לדיווח שהתעלם מהאזהרות על הקורונה"
"טראמפ משתמש בתדריך של כוח המשימה כדי לנסות לשכתב את ההיסטוריה"
"טראמפ הזועם משתמש בסרטון תעמולה שהופק ע"י עובדי הממשל וממומן מכספי המיסים"
"טראמפ: התקשורת מתאכזרת אליי".

בימים הראשונים, כינה טראמפ את המגפה "מתיחה" של הדמוקרטים, התעקש שהנגיף לא מסוכן יותר מהשפעת, וטען שבכל מקרה ארצו ערוכה למשבר. אלא שמאז עברו הרבה מים בנהר, וכעת ארה"ב היא המדינה עם ההתפרצות החמורה ביותר של המגפה, עם יותר מחצי מיליון נדבקים ויותר מ-23 אלף מתים, והיד עוד נטויה. ההתפרצות החמורה אילצה את הממשל לשנות באופן חד את המדיניות, ומהערכה של הנשיא שהמשק האמריקני יחזור לפעילות "מהר מאוד", בניגוד לדעת מומחי בריאות אמריקניים נכשלה במבחן המציאות.

ג'ים אקוסטה, הכתב הבכיר של CNN שכבר התעמת פומבית עם הנשיא בעבר, הגיב לתדרוך בזמן השידור ואמר: "זאת התמוטטות העצבים הגדולה ביותר של נשיא שאי פעם ראיתי בקריירה שלי, 'אני לא חושב שאדם סביר יכול היה לצפות בדברים שראינו בשעה האחרונה ולהסיק שהנשיא בשליטה". במהלך התדריך הופיע ברשתות החברתיות תיוג חדש שמתייחס לתדרוך: "#ההתמוטטותשלטראמפ".