הרוגים כתוצאה מפיצוץ בבירה האירנית: בפעם השנייה תוך פחות משבוע אירע הערב (שלישי) פיצוץ עז באירן. בתיעודים שמתפרסמים ברשתות החברתיות, נראה עשן סמיך מיתמר ממבנה - בית החולים "סינא" הממוקם בצפון הבירה טהרן. מקורות תקשורת רשמיים באירן מדווחים שמקור הפיצוץ הוא ככל הנראה דליקה שנגרמה מפיצוץ בלון גז במבנה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תושבים באזור מדווחים שכוחות הכיבוי השיגו שליטה כמעט מליאה על הלהבות, אך אש עדיין בוערת במרתף. בתיעוד שפורסם נראים רגעי הבהלה מעוצמת הפיצוץ בעיר - פיצוץ שכתוצאה ממנו נהרגו לפחות 19 בני אדם.  

זהו הפיצוץ השני שמתרחש באזור טהרן בתוך פחות משבוע. שלשום חשפו צילומי הלוויין Worldview המופעל על ידי חברת מקסאר את ההרס שנגרם למבנה במתחם הצבאי באירן, בו דווח על פיצוץ מסתורי במהלך הלילה שבין חמישי לשישי. בצילום ניתן לראות שבניגוד לטענת האירנים, הפיצוץ אירע בתוך הבסיס הצבאי.

הפיצוץ במתקן ליד טהרן (צילום: maxar)
הפיצוץ במתקן סמוך לטהרן | צילום: maxar

המתקן שנפגע מוכר היטב לגורמי מודיעין מערביים וההערכה היא ששודרגו שם ופותחו מנועים לטילים בליסטיים מתקדמים המסוגלים להגיע לטווחים של 2,000 קילומטרים. גם לפני שש שנים דווח על פיצוץ מסתורי שהרעיד את המתקן הצבאי. במשך שנים אירן סירבה לפתוח את שערי המתקן לפיקוח בין לאומי.