חולים במקום מעריצים, שירים ודגלים: בימים אלה, אולם המופעים AHOY שברוטרדם אמור היה להיות מלא בפועלי במה חרוצים, שהיו אמורים לסיים את בניית בימת אירוויזיון 2020 - תחרות המוזיקה הגדולה בעולם שהייתה אמורה להתקיים שם. אלא שמשבר הקורונה העולמי טרף את הקלפים, הוביל לביטול התחרות לראשונה בהיסטוריה - והפך את אולם התחרות לבית חולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבת רשת BBC ביקרה באולם, שבו נבנו חדרי בתי חולים זמניים המיועדים לחולי קורונה. נכון לעכשיו הושלמה הקמה של 82 מיטות בתוך האולם - ובמידת הצורך, ניתן יהיה לבנות עד 600 מיטות. בימים אלה כבר מגיעים למקום חולי קורונה ראשונים, שיזכו לטיפול הדרוש מטעם רשויות הבריאות המקומיות. 

 הולנד היא אחת המדינות שנרשמו בהן הכי הרבה מקרים של הידבקות בקורונה באירופה. עד היום אותרו במדינה 30,449 מקרי הידבקות בנגיף ו-3,459 מקרי מוות, יותר מ-9,000 הולנדים אושפזו בבתי חולים. הפיכת מתחם האירוויזיון לבית חולים ייעודי לחולי קורונה היא בשורה חשובה עבור החולים. 

מי שהיה אמור לשמש כמפיק הראשי של התחרות השנה מטעם רשת השידור ההולנדית, סייטסה בקר, התייחס להפיכת האולם  לבית חולים - ואמר שהוא גאה בכך שהמקום שהיה אמור לייצא שמחה למאות מיליוני צופים באירופה משמש בימים אלה אתר מרכזי למלחמה בנגיף שכל העולם נאבק בו. 

קהל
את המעריצים והדגלים החליפו מיטות בית חולים

"מרגש לראות איך המתחם שאמור היה לארח את האירוויזיון בימים אלה הפך בזמן קצר כל כך על ידי צוות מיומן לבית חולים לחולי קורונה", צייץ בחשבון הטוויטר שלו. אם הכל יילך כשורה והעולם יצליח להתגבר על המגפה בחודשים הקרובים - ייתכן שבקר עוד ישמש כמפיק האירוויזיון, זה של השנה הבאה. 

ולמרות שתחרות האירוויזיון בהולנד לא תצא השנה לדרכה כרגיל, באירופה לא מוותרים על מופע מאחד בימים כה קשים. באיגוד השידור האירופי הכריזו שב-16 במאי, התאריך בו אמור היה להתקיים גמר התחרות ברוטרדם, ישודר מופע מיוחד בשם "Europe Shine A Light" בו ישולבו קטעים של כל האמנים שהיו אמורים להשתתף השנה, בהם גם עדן אלנה שלנו. את המופע, שלא יהיה בעל אופי תחרותי, תפיק רשות השידור ההולנדית ויגישו מי שהיו אמורים להנחות את התחרות ברוטרדם.