"מונטנגרו מחכה לתיירים ישראליים": המדינה הנקייה ביותר מקורונה באירופה, מונטנגרו, הודיעה בצעד מפתיע שהיא מעוניינת בהגעת תיירים ישראליים - כך נודע ל-N12. אפילו בצל ההחמרה בתחלואה בישראל, משרד התיירות של מונטנגרו אמר כי כניסה של ישראלים תתאפשר - ואף רצויה - והיא תותנה בתוצאה שלילית בבדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ישראל נכנסה בשבוע האחרון לרשימה האדומה של מדינות שאזרחיהן לא יורשו להיכנס למדינות האיחוד האירופי בשלב הזה, בצל התחלואה המתגברת. למרות זאת מונטנגרו, המועמדת להצטרף לאיחוד אך עדיין לא חברה בו, מאשרת את כניסת הישראלים. 

המדינה נחשבת לנקייה ביותר מהנגיף באירופה כולה ולאחת הנקיות בכל רחבי העולם. עד היום אובחנו בה 498 חולים בלבד, ורק 11 מתו מהנגיף במדינה. במונטנגרו מצפים להגעה של עשרות אלפי ישראלים בטיסות ישירות - ומקווים שהן יתחדשו בקרוב.

הר לובצ'ין (צילום: נעמה ברקן)
צילום: נעמה ברקן

משרד התיירות במונטנגרו אמר: "מונטנגרו מחכה ומקדמת בברכה הגעת תיירים ישראליים, ותקבל בברכה טיסות ישירות בתקווה שטיסות אלו יוכלו להתחיל ולפעול בקרוב. כניסת התיירים הישראלים מאושרת נכון להיום בכפוף לבדיקת קורונה (PCR), שתיערך עד 72 שעות לפני הטיסה וכן בכפוף להגעה בטיסות ישירות".

עוד נמסר: "מונטנגרו ממשיכה לבדוק ברציפות את הנתונים במדינות השונות ומעדכנת את רשימת אזרחי המדינות המאושרות לכניסה מדי כמה ימים. המדינה יכולה להוסיף ולגרוע אפשרות כניסה בהתאם להתפתחויות התפשטות נגיף הקורונה בכל מדינה ומדינה", כך משרד התיירות המונטנגרי.

סווטי סטפאן (צילום: נעמה ברקן)
צילום: נעמה ברקן

עם זאת, ישראל לא חתמה נכון להיום עם אף מדינה על הסכם הדדיות שמאפשר מעבר בלא צורך בבידוד. איסור כניסת הזרים לישראל תקף לפחות עד 1.8. בנוסף, כמו שצוין, הטיסות למונטנגרו אינן פעילות בשלב זה. כמו כן, במדינה האירופית עשויים להתקל בקשיים משלהם; רצונם להצטרף לאיחוד האירופי וחברותם בנאט"ו מובילה את מונטנגרו להתיישר בדרך כלל עם מדיניות האיחוד. לכן החלטה להכניס אזרחים ממדינה שסומנה כאדומה בידי האיחוד היא הליך מורכב מבחינתם.