בריטניה בוערת: למרות שבמהלך סוף השבוע מחאות ההזדהות עם מותו של ג'ורג' פלויד היו שלוות ברובן, אתמול (ראשון) הן עלו מדרגה. בנמל בריסטול תלשו המפגינים פסל של סוחר עבדים – והשליכו אותו למים. ראש הממשלה הגיב: "האלימות חוטאת למטרת המחאה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אלפי מפגינים התאספו אמש בלונדון, ביום השני למחאות האלימות בבריטניה והפגנות נרשמו בלונדון, בריסטול, מנצ'סטר, נוטינגהאם ועוד. ההפגנות נותרו שלוות לאורך היום, אך בשעות הערב החלו עימותים קשים עם שוטרים במרכז לונדון. שוטרים תועדו כשהם נמלטים ממפגינים שמשליכים לעברם חפצים, ושוטר אחד נפצע בראשו.

המחאות בבריטניה מתלהטות (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
המחאות בבריטניה מתלהטות | צילום: שי פרנקו, רויטרס

מוקדם יותר תלשו המפגינים פסל של סוחר עבדים בנמל בבריסטול שבבריטניה, והשליכו אותו למים. המפגינים השתמשו בחבלים כדי להפיל לקרקע את פסלו של אדוארד קולסטון, סוחר עבדים ידוע מהמאה ה-17, שהיה מקור למחלוקות בעיר במשך שנים רבות.

 

 

לאחר הפלתו של הפסל, מפגין הניח את ברכו על צווארו – כמחווה לדרך בה נרצח ג'ורג' פלויד בארה"ב על ידי שוטר. המפגינים גררו את הפסל ברחובות בריסטול וזרקו אותו למים.

מפגין בבריטניה במחווה למותו של ג'ורג' פלויד (צילום: BBC)
מפגין בבריטניה במחווה למותו של ג'ורג' פלויד | צילום: BBC

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון התייחס למחאות המתלהטות נגד גזענות במדינה, וכתב כי "הבריונות עיוותה אותן. לאנשים יש זכות להפגין בשלום ותוך כדי שמירה על התרחקות חברתית, אך אין להם זכות לתקוף את המשטרה", כתב ג'ונסון. "האלימות חוטאת למטרת המחאה. האחראים לאלימות - ישאו במחיר".