מאטחה בנסי, אמא לשני ילדים, חיילת בצבא המילואים האמריקני, הפכה להיות המטרה לתיאוריית קונספירציה שמאשימה אותה בהבאת נגיף הקורונה לעיר ווהאן שבסין – זאת למרות שהיא נבדקה ולא נמצאה כחולת קורונה. היום (שנ) היא החליטה לשבור את השתיקה ולספר על מה שעובר עליה ועל משפחתה בימים אלו. "זה כמו להתעורר מחלום רע ולחזור לסיוט יום אחרי יום", אמרה בריאיון לרשת CNN.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כמו הנגיף שצריך להדביק עוד ועוד אנשים כדי להמשיך להתפשט ולשרוד בעולם, כך גם הטענות כלפי בנסי מתפשטות באמצעות סרטונים באתר יוטיוב שבהם צפו כבר מאות אלפי בני אדם. בסין, הסרטונים מופצים בכל הרשת ומתורגמים לסינית. הדבר הגיע לכך, שהמפלגה הקומוניסטית בסין אימצה את תיאוריית הקונספירציה והאשימה את הצבא האמריקני בכך שפיתח את הקורונה כנשק ביולוגי והביא להתפרצות שלו בסין.

הטענות כלפי מאטחה הפכו את חייה ואת חיי בעלה, מאט, לסיוט מתמשך. בריאיון הם סיפרו שכתובת ביתם פורסמה ברשת, וכי לפני שהם סגרו את חשבונותיהם, תיבת הדואר הנכנס בחשבונות שלהם ברשתות החברתיות הוצפה בהודעות של מאמינים בקונספירציה. "אני רוצה שיפסיקו להטריד אותי, מדובר בבריונות רשת וזה כבר יצא מכל שליטה", אמרה מאטחה, עם דמעות בעיניים.

אחד ממפיצי הקונספירציה המובילים בארה"ב הוא גורג' ווב, בן 59, הידוע כמפיץ נתונים לא מדויקים באמצעות שידורי אינטרנט. לערוץ היוטיוב של ווב יש יותר מ-27 מיליון צפיות וכמעט מאה אלף עוקבים. "קשה לתלות את כל האחריות על ווב", אומר מט, בעלה של מאטחה. "רשויות החוק יגידו לך שאין להם מה לעשות בנידון כי יש לנו במדינה חופש הביטוי, ואז הם יגידו לך 'לך תדבר עם עורך דין' – מה שבאמת עשינו. בסוף הבנו שמדובר בהליך יקר מדי בשביל אנשים כמונו".

עוד סיפר מט, כי הם גם פנו ליוטיוב כדי שיסירו את הסרטונים מהאתר, אך לוקח זמן ארוך עד שהם מגיבים ונוקטים בפעולה, ובזמן הזה הסרטון הופך להיות ויראלי ברשת. "הנזק כבר נעשה", אמרה מאטחה. "זה כבר לא יהיה אותו דבר. בכל פעם שמישהו יעשה חיפוש בגוגל לשם שלי – אני אופיע כחולה הראשונה שהפיצה את המחלה".