המלכה אליזבת' עשויה להישאר בבידוד למשך חודשים, ולעולם לא לשוב לעבודתה השוטפת - כך לפי הערכות בבריטניה. המלכה, שמלאו לה 94 בחודש שעבר, כבר השהתה את כל ההופעות הציבוריות שלה ושוהה כעת בבידוד עם בעלה, הנסיך פיליפ, שצפוי לחגוג בחודש הבא את יום הולדתו ה-99.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לדברי הביוגרף המלכותי אנדרו מורטון, ההשהייה – שבשלב זה תקפה עד לסתיו – עלולה להימשך עוד שנים, גם לאחר ששאר העולם ישוב לשגרה. "זה עצוב מאוד, אבל אני לא רואה איך המלכה יכולה לחזור לעבודתה הרגילה", הסביר בריאיון לסאן. "הנגיף לא הולך לשום מקום בקרוב ויהיה איתנו לאורך חודשים, אם לא שנים. יהיה מסוכן מדי למלכה לפגוש אנשים על בסיס קבוע".

דוברת הארמון אמרה כי המלכה נשארת "עסוקה", ובין היתר ממשיכה לקיים את הפגישה השבועית שלה עם ראש הממשלה ג'ונסון, באופן טלפוני. בנוסף, היא משוחחת עם בני משפחתה באמצעות שיחות וידאו וטלפון. היא הדגישה כי המלכה "תמלא אחר ההנחיות המתאימות" בכל הנוגע לקיום מפגשים. לדברי גורם בארמון, "המלכה לא תעשה דבר שסותר את ההנחיות הרשמיות לאנשים בגילה – היא רוצה להיתפס כאחראית במעשיה", הבהיר.

המלכה ובעלה נמצאים בבידוד בארמון ווינדזור מאז 19 במרץ, וגם הצוות בארמון צומצם משמעותית. מדובר בהיעדרות הממושכת ביותר של המלכה ממחויבויותיה הציבוריות מאז תחילת כהונתה לפני 68 שנים. בנוסף, ארמון בקינגהאם צפוי להיות סגור כל הקיץ, לראשונה מזה 27 שנים.