הקורונה חוזרת לביקור מולדת? בצל החשש מהתפרצות שנייה של המגפה, סין מדווחת הבוקר (שני) על מספר המקרים החדשים הגבוה ביותר במדינה מאז תחילת מארס. אתמול התגלו בסין 108 חולי קורונה חדשים – רובם המכריע הגיע מחו"ל – וסין חוששת כעת יותר מתמיד שהיא עלולה למצוא את עצמה בפני גל שני של המגפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יותר מ-90% מהמקרים החדשים הם מקרים "מיובאים" – כאלו שהגיעו מחוץ לסין ולא הדבקות בתוך המדינה. סין עסקה בחודשים האחרונים בעיקר במניעת ההדבקה בתוך המדינה עם נהלי סגר נוקשים ביותר, שחלקם הוסרו רק בשבוע האחרון אחרי יותר מחודשיים וחצי. סין קיוותה להעלות את החיים חזרה על מסלולם ולהתחיל להחיות את הכלכלה במדינה – אבל המספרים החדשים מדאיגים.

חצי מהמקרים ה"מיובאים" הגיעו לסין במעבר הגבול היבשתי עם רוסיה בצפון-מזרח סין. מדובר באזרחים סינים שחזרו מהעיר ולדיבוסטוק במזרח רוסיה, וחצו אל תוך מחוז חיילונגג'יאנג הסיני. זו, תושב עיר גבול במחוז, אמר לדיילי מייל: "חשבנו שהעיר הקטנה שלנו כאן היא המקום הכי בטוח".

הגבול המדובר סגור למעט למעבר אזרחים סיניים, כשמעבר הגבול הזה הפך לאחת הדרכים היחידות עבור אזרחים סינים לחזור מרוסיה לארצם, אחרי שמוסקבה הפסיקה את כל הטיסות לסין. אך כעת מתברר שרבים מהאזרחים הביאו איתם את הנגיף מרוסיה.