מדינת ישראל מתחילה לראות את האור שבקצה מנהרת הקורונה הארוכה והשגרה כבר נראית באופן מסוים באופק. היכן נמצאות שאר מדינות העולם בעת הזו? נראה שהתשובה לשאלה הזו - נמצאת על ספקטרום רחב למדי. בעוד שחלק מהמדינות כבר מסירות הגבלות ומנסות לחזור לשגרה, אחרות עוד רחוקות מסוף התקופה וממשיכות לספוג אבידות רבות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סלובניה נקייה מקורונה: שרת הבריאות של המדינה הודיעה אמש (שישי) באופן רשמי על סוף מגיפת הקורונה והפכה לראשונה ממדינות אירופה שעשתה זאת. על אף ההכרזה המשמעותית, סלובניה תמשיך לנקוט צעדי זהירות שעליהם המליצו מומחים עד סוף החודש. כך, לבישת מסיכה במקומות ציבוריים סגורים היא עדיין בגדר חובה ולא כל מוסדות הלימוד ייפתחו בשבוע הבא.

שרת הבריאות הסלובנית
שרת הבריאות הסלובנית

צעד דרמטי נוסף עליו הודיעו סלובניה וגרמניה הוא שמטיילים שמגיעים ממדינות האיחוד האירופי לא כבר יחויבו להיכנס לבידוד של שבעה ימים כפי שנאכף החל מחודש מרץ. גרמניה כללה בהקלה זו גם את מדינות שוויץ ובריטניה. 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיעה על סיום השלב הראשון של המגיפה והקלות על בתי העסק השונים אך הזהירה כי יש להמשיך לשמור על כללי הגיינה. בית קפה גרמני אחד החליט לוודא בדרך יצירתית שלקוחותיו ישמרו על ריחוק חברתי לאחר פתיחתו המחודשת: הוא חילק לסועדים כובעים עם מצופי בריכה ארוכים שימנעו מהם להתקרב אחד לשני - באופן צבעוני ומעודד במיוחד. "זו שיטה מושלמת להרחיק בין הלקוחות, והיא כיפית מאוד", אמרה בעלת בית הקפה שספג נזקים בזמן שהיה סגור וכעת נפתח עם שני שליש מכמות השולחנות הרגילה שלו.

מול המדינות שמתחילות להתאושש מהמגיפה, עומדות גם מדינות שמספר הנדבקים והמתים בהן ממשיך לטפס. בברזיל לדוגמה שר הבריאות התפטר היום בהודעת WhatsApp מתפקידו פחות מחודש לאחר מינויו. יום לפני כן, מספר הנדבקים בברזיל חצה את ה-200 אלף ומספר המתים מהנגיף הגיע כמעט ל-14 אלף בני אדם.