דוגמה אישית: ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן הודיעה הבוקר (רביעי) כי תקצץ 20% משכרה ומשכר השרים בממשלתה - כאות הזדהות עם נפגעי משבר הקורונה בארצה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקיצוץ בשכר יהיה למשך חצי שנה, וייכנס לתוקף באופן מיידי. במסיבת עיתונאים שכינסה הבוקר, אמרה ארדרן שבזמנים אלה חשוב להראות מנהיגות וסולידריות עם העובדים שאיבדו את פרנסתם.

ארדרן הוסיפה כי היא מעוניינת להימנע מצורך בקיצוץ בשכרם של העובדים החיוניים שנמצאים בחזית המאבק בקורונה, ואמרה שהקיצוץ צריך להתחיל מלמעלה, בהנהגת המדינה.

ראש מממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן וביתה (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

"אנחנו קשובים למאבק שעימו מתמודדים אזרחים רבים בניו זילנד, ולאנשים שאני עובדת איתם באופן יום-יומי", אמרה. "ולמרות שהצעד הזה בפני עצמו לא ישנה את המצב הפיסקלי של הממשלה, זה עניין של מנהיגות. הרבה אנשים סופגים פגיעה קשה עכשיו. אני לא רוצה שהאנשים שיחושו את הפגיעה יהיו האנשים שבחזית, בעלי השכר הבינוני-נמוך. זה צריך להיות מסר של מנהיגות, כלומר, האנשים שבראש".

ניו זילנד נמצאת בסגר מלא כבר שלושה שבועות, והאזרחים מורשים לצאת אך ורק לצרכים חיוניים ולהתאווררות קצרה. ממשלתה של ארדרן מעריכה ששיעור האבטלה יעלה בתקופה הקרובה, ועשוי להגיע ל-25%.