אנשים רבים בארץ ובעולם לובשים כפפות במחשבה שאלו יעזרו להם להימנע מהידבקות בנגיף הקורונה, אך האם הן באמת מספקות הגנה ראויה? מולי ליקסי, אחות מארצות הברית, ניסתה לענות על השאלה בעזרת סרטון שפירסמה אתמול (ראשון) בו היא מדמה ביקור בסופרמרקט. בהדגמה שביצעה עם צבע היא הדגישה כי לבישת הכפפות בלבד אינה מספיקה והראתה איך אחד האויבים הכי גדולים שלנו - הוא דווקא הטלפון הנייד.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בביקור האחרון שלה בסופרמרקט האחות ממישיגן שמחה לראות שאנשים רבים עוטים כפפות במהלך הקניות שלהם. עם זאת, במבט נוסף היא שמה לב שמרבית האנשים לא יודעים להשתמש באופן נכון בכפפות ובכך הם בעצם חושפים את עצמם ואחרים להידבקות.

"צבעתי קירות בביתי והבנתי שהצבע יכול לעזור לי להסביר את נושא שרשרת ההדבקה", היא אמרה. "מפחיד אותי לחשוב שאנשים סבורים שהם בטוחים רק בגלל שהם לובשים כפפות והם לא מודעים לכך שהם עלולים להוות סכנה לעצמם ואחרים".

בסרטון היא דימתה חשיפה לחיידקים בעזרת צבע. היא החזיקה פיסת קרטון כטלפון הסלולרי שלה והדגימה כיצד היא לוקחת חבילת נייר טואלט והכפפות שלה נצבעות ב"חיידקים". "החיידקים נמצאים על הכפפות שלי, זה בסדר, נכון?", היא שאלה. "אבל עכשיו הטלפון שלי מצלצל אז אני לוקחת אותו ושולחת הודעה לבעלי".

לאחר שדימתה גם שיחת טלפון עם אימה, ניתן לראות איך הצבע, שהיה תחילה על הכפפה, עבר לטלפון שלה ונמצא לבסוף גם על פניה. גם לאחר שהורידה את הכפפות, הצבע נשאר על הטלפון המדומה שלה ועבר גם לידיה החשופות. "אין שום טעם ללבוש כפפות אם לא שוטפים ידיים אחרי כל פעם שנוגעים במשהו", היא הסבירה.