משבר הקורונה בארצות הברית נותן את אותותיו, עם כמעט 3 מיליון אמריקנים שפוטרו ממקומות העבודה שלהם והגישו בקשה לדמי אבטלה - רק בשבוע האחרון. משרד העבודה האמריקני הודיע היום (חמישי) כי בערך 36 מיליון בני אדם הגישו בקשה לדמי אבטלה בחודשיים האחרונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

התפרצות נגיף הקורונה בארצות הברית, כמו בשאר העולם, הובילה יותר ויותר עסקים לקצץ במשרות ולשלוח את העובדים לבתיהם. רק בשבוע האחרון הגישו כ-3 מיליון אמריקנים בקשה לדמי אבטלה, וכ-36 מיליון בני אדם במהלך החודשיים האחרונים.

במקביל, רוב מדינות ארה"ב נמצאות בשלבי פתיחה של המשק, והחלו לאפשר לחלק מהעסקים לפתוח מחדש - תחת מגבלות מסוימות. מספר הפניות החדשות לדמי אבטלה הולך ופוחת ב-6 השבועות האחרונים, מה שמרמז על מספר הולך וקטן של פונים לעזרה.

 

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שומר על אופטימיות, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מספרים טובים מגיעים מהמדינות שנפתחות. אמריקה מחזירה את חייה בחזרה! העבודה על החיסון נראית מבטיחה מאוד, לפני סוף השנה. כמו כן, פתרונות אחרים!".

דונאלד טראמפ (צילום: AP ASSOCIATED PRESS)
טראמפ - שומר על אופטימיות | צילום: AP ASSOCIATED PRESS

מבחינה היסטורית, מספר הבקשות לדמי אבטלה השבועיות נותר עצום, ומשקף כלכלה שנמצאת בשביתה קשה. קצב הבקשות החדשות לדמי אבטלה בשבוע שעבר הוא עדיין פי ארבעה מהשיא בארה"ב, שנקבע לפני התפרצות נגיף הקורונה.

בשבועות האחרונים החלו מדינות רבות להקל על המשק בדרכים מגוונות; אוהיו לדוגמא אפשרה לרוב המשרדים, המפעלים וחברות הבנייה לפתוח מחדש, אך מסעדות וברים נשארים סגורים לישיבה.  ישנן גם מדינות שהרחיקו לכת, כמו ג'ורג'יה, שפתחה מספרות, באולינג, מכוני קעקועים וחדרי כושר. דרום קרוליינה, פתחה מחדש מלונות על החוף - וטקסס פתחה מחדש את הקניונים.