שיפוץ המעון הרשתי של נשיא אירן, חסן רוחאני, נהפך בימים האחרונים לכלי ניגוח בין התומכים והמתנגדים לו. בנוסף לשיפוצים נרחבים במעון הרשמי, התגלה כי הנשיא מבצע גם עבודות שיפוץ נרחבות גם במעונו הפרטי. אירנים רבים שיתפו את הסרטונים ברשתות החברתיות, וזעמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יש הטוענים שהכסף שהוקצה לשיפוץ המעון הרשמי הוסב לשיפוץ הבית הפרטי של רוחאני. לשכת הנשיא וראש עיריית טהרן הוציאו הכחשה גורפת, וטענו כי השיפוץ הוא "חוקי וכולו הולך לשיפוץ המעון הממשלתי של נשיא אירן. כל שיפוץ פרטי שנעשה על ידי הנשיא רוחאני נעשה בתיאום עם העירייה".

בבעלות רוחאני כמה בתים, ולא כולם רשומים על שמו. כך שנעשתה עבודת בלשות על מנת לפענח שהבית המדובר שעובר שיפוץ הוא אכן מעון פרטי של הנשיא. הבית המדובר נמצא בשכונת היוקרה ג'מראן בצפון טהראן. האישור לשיפוץ המעון הפרטי ניתן לרוחאני על ידי העירייה יחד עם השיפוץ הרשמי, והסכמה של הדקה ה-91.

למרות ההכחשה הגורפת של רוחאני ועננת המיסתורין שאופפת את הפרשה, רבים באירן מאמינים כי שיפוץ ביתו הפרטי ממומן מכספי ציבור. טענות דומות לגבי ההתנהלות בישראל נבדקו על ידי מבקר המדינה יוסף חיים שפירא בדוח שפורסם ב-2013, ובו נבדקה ההתנהלות הכספית במעונות ראש הממשלה.

בפרשה שהעלתה חשש לעבירות פליליות, המבקר אישר כי נרכשו בעבור למעון הרשמי רהיטי גן תואמים שהועברו למעון הפרטי בקיסריה, אך לאחר פרסום המידע הוחזרו הרהיטים למעון הרשמי. בין היתר המבקר גם העיד כי לא נקבעה תקרה גם להשתתפות המדינה במימון שיפוצים ותיקונים לליקויים שנמצאו במבנים.

רוחאני: מו"מ? רק אם ארה"ב תתנצל (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

אירן סובלת מאז תחילת פברואר מאחת ההתפרצויות הקשות ביותר בעולם של נגיף הקורונה. היא המדינה עם מספר החולים הגבוה במזרח התיכון. דובר משרד הבריאות האירני אמר שעד כה נדבקו בנגיף יותר מ-200 אלף בני אדם באירן - ממוצע של כמעט 2,500 נדבקים חדשים בכל יום. מניין המתים הרשמי מהנגיף באירן עומד כעת על 9,507 בני אדם.