מספר רשתות תקשורת בארצות הברית פרסמו היום (שבת) ידיעות לפיהן גורמים בבית הלבן מפעילים לחץ על הנשיא טראמפ להפסיק את התדרוכים היומיים שלו בנוגע למאבק בנגיף הקורונה. לטענת בכירים בבית הלבן התדרוכים מתארכים מעבר למתוכנן וגורמים לו נזק בסקרי דעת הקהל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הפרסומים, לאחר שבועות בהן נהג הנשיא לעמוד מול המצלמות ולפנות לאומה האמריקנית, כעת בבית הלבן שוקלים להפסיק את הנוהג. על פי אחד הגורמים באגף המערבי – הסיבה להחלטה היא שהכתבים מנצלים את העובדה שטראמפ עונה על שאלות ומנסים לתקוף אותו בנושאים פוליטיים שונים.

על פי פרסומים אחרים – הסיבה להפסקת התדרוך היומי היא פגיעה אלקטורלית בנשיא. כבר בתדרוך האחרון אתמול, ניכר השינוי: במקום תדרוך שארך במקרים מסוימים גם יותר משעתיים, הנשיא דיבר במשך 22 דקות בלבד.

אתמול ניסה הנשיא להסביר את ההתבטאות יוצאת הדופן שלו – לפיה יש להזריק חומרי חיטוי לריאות של חולים בקורונה.. "שאלתי כתבים כמוכם שאלה באופן סרקסטי, כדי לראות מה יקרה", טען.

הנשיא הבהיר כי אינו מעודד אנשים לבלוע או להכניס לגופם מוצרי חיטוי: "אני חושב שחומר חיטוי על הידיים יכול להשפיע לטובה. שמש וחום ולחות מוחקים את הנגיף, זה עולה מבדיקות שמתנהלות כבר כמה חודשים. לכן אמרתי 'איך אנחנו עושים את זה בתוך הגוף או אפילו מחוץ לגוף".