מגמה מטרידה: שלושה רופאים נפלו באופן מסתורי במהלך השבועיים האחרונים מחלונות בתי החולים בהם עבדו ברוסיה. המקרים, ששניים מהם הסתיימו במוות, נחקרים כעת על ידי רשויות האכיפה ברוסיה. ההנחה היא שעשו זאת כאקט של ייאוש ממצב מערכת הבריאות ברוסיה בימי משבר הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המקרה האחרון אירע בשבת, כאשר אלכסנדר שולפוב, רופא רוסי בן 37, נפל מחלון הקומה השנייה של בית החולים, וכעת מאושפז במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ. הוא התבשר לפני כשבועיים שנדבק בנגיף הקורונה. בסרטון שפרסם ברשתות החברתיות סיפר שלמרות זאת – אילצו אותו להמשיך ולעבוד כרגיל. בית החולים הסתייג מהטענה, ומסר כי מרגע ששולפוב הודיע שנדבק בנגיף – הוצע לו אשפוז במחלקה למחלות זיהומיות.

רופא נוסף העובד לצד שולפוב בבית החולים מתח בעבר ביקורת על המחסור בציוד מגן לאנשי הצוות, וסיפר כי לא כולם עברו בדיקת קורונה. בעקבות אמירותיו, הוא נחקר על ידי המשטרה על שלכאורה הפיץ "פייק ניוז". "שולפוב כבר הרגיש טוב יותר – ופתאום זה קרה. לא ברור למה, יש לי כל כך הרבה שאלות", אמר לרשת CNN עמיתו של הרופא המאושפז כעת במצב קשה.

שני אירועים נוספים בהם רופאות ברוסיה נפלו מגובה – הסתיימו במוות. ב-1 במאי נפטרה רופאה בכירה בבית חולים בסיביר, לאחר שנלחמו על חייה בטיפול נמרץ במשך כשבוע. על פי דיווחים בטלוויזיה המקומית, היא ביצעה את המהלך, שנראה כמו קפיצה מכוונת, בזמן פגישה עם אנשי מערכת הבריאות בנושא הקורונה. מקרה נוסף אירע ב-24 באפריל, אז נפלה אל מותה ראש השירות הרפואי לחירום בבסיס הדרכה ברוסיה.

רופא עם סטטוסקופ - אילוסטרציה
דיווחים על ליקויים חמורים במערכת הבריאות ברוסיה. אילוסטרציה | צילום: Billion Photos, ShutterStock

המקרים הטראגיים הללו מתרחשים בצל משבר מערכת הבריאות ברוסיה בימי קורונה, שנדמה שרק הולך ומעמיק. לצד המחסור בציוד מגן, אין מספיק מכונות הנשמה וקיימת גם מצוקה בכל הקשור לכוח האדם המועט יחסית. היעדר רופאים ואחיות הביא לעיבוי המערך הרפואי בבתי החולים, על ידי התבססות על סטודנטים צעירים לרפואה. הם התבקשו להתייצב מיידית בבתי החולים על מנת לתמוך בצוותים.