המצב בדרום קוריאה היה נראה כאילו המגפה כבר מאחוריהם, ואפשר לחזור לשגרה. עד ששלשום (ראשון) נאלצו הרשויות לסגור את כל הברים והמועדונים ולדחות את פתיחת בתי הספר בעקבות מבלה שהסתובב בסיאול והדביק יותר מ-100 אנשים. הרשויות סרקו באמצעות נתוני טלפון נייד, כרטיסי אשראי ותצלומי טלוויזיה במעגל סגור וזיהו אנשים שבאו עמו במגע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יותר ממאה מקרים חדשים המקושרים למועדוני הלילה העלו חשש לגל שני של התפרצות במדינה שנתפסת כסיפור הצלחה במלחמה בנגיף. ההתפרצות החדשה במדינה החלה כשמבלה מקומי שנדבק בקורונה פקד לפחות חמישה ברים ומועדון לילה אחד בבירה סיאול. כעת הרשויות פועלות לאתר את 7,200 המבלים שפקדו את המועדונים והברים בהם ביקר הצעיר הנגוע.

אנשים בדרום קוריאה (צילום: yochika photographer / Shutterstock.com)
בדרום קוריאה כבר היו בדרך לחזרה לשגרה | צילום: yochika photographer / Shutterstock.com

רשויות הבריאות עקבו אחר בדיקות של אלפי אנשים המקושרים למועדוני הלילה והברים בשכונת איטואלון בסיאול, עכשיו הם עדיין מחפשים אנשים נוספים שעלולים היו להידבק וטרם נמצאו. "אנו משתמשים במידע על תחנות טלקום ועסקאות בכרטיסי אשראי ממועדוני הלילה כדי לזהות 1,982 מאלו שאינם זמינים", אמר יו"ר משרד הבריאות, יון טאהו.

יותר מ-10,000 איש באו במגע עם חולה אחד

המרכזים לבקרת ולמניעת מחלות של קוריאה אמרו היום כי לפחות 102 בני אדם נדבקו בהתפרצות במועדוני הלילה. ראש עיריית סיאול, פארק ווון אמר ש-101 מקרים אושרו ו-7,272 בני אדם נבדקו באשכול, כולל בני משפחה או עמיתים לעבודה של עובדי מועדונים.

גורמים רשמיים זיהו 10,905 אנשים שהיו באזור איטאון כאשר הצעיר הסתובב ברובע, המידע הגיע מנתוני טלפונים ועוד 494 אנשים שהשתמשו בכרטיסי אשראי, אמר פארק.

קורונה - דרום קוריאה (צילום: Lee Jin-man, AP)
החשש מגל שני בקוריאה התממשש | צילום: Lee Jin-man, AP

בקוריאה מאוד מודאגים שבגלל שכמה מהמוסדות בהם ביקר הצעיר בן ה-20 היו ברים השייכים לקהילה הגאה בעיר, המבלים יסרבו להזדהות בשל הטאבו הקשה במדינה המסורתית נגד חברי הקהילה הגאה. בתגובה החליטה העירייה לסגור את חיי הלילה בעיר עד להודעה חדשה, בעוד הרשויות סורקות אחר נדבקים חדשים.

דרום קוריאה חוותה התפרצות גדולה של המחלה בעיר הדרומית דייגו. הרשויות במדינה הגיבו ברכישת כמות גדולה מאוד של בדיקות ויישומון מיוחד לשמירה על בידוד כללי של האוכלוסיה. דרום קוריאה נמנעה מהשבתה מוחלטת של המשק ומספר החולים החדשים ירד לכמעט אפס בתחילת חודש מאי.