שינוי כיוון בארצות הברית: במהלך נאומו של טראמפ הלילה (בין שישי לשבת), הנשיא האמריקני העריך שמספר המתים בארצות הברית צפוי להגיע ל-60-65 אלף איש. בנאומו התמקד במצב האומה האמריקאית בצל משבר הקורונה, ובין השאר ביקר את התנהלותן של חלק מהמדינות בארצות הברית - שלטענתו היו "קשוחות מדי" במדיניות ההסגר שניהלו בשטחן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יממה לאחר שטראמפ הציג את אסטרטגיית החזרה לשגרה של ארה"ב והבהיר שההחלטה על מועד היציאה היא בידי מושלי המדינות, היום קרא הנשיא האמריקני לשחרר 3 מדינות מהסגר - מינסוטה, וירג'יניה ומישיגן. על פי דיווח ברשת CNN, טראמפ צפה בשידורים של רשת foxnews, בהם תועדו הפגנות של אזרחים באותן מדינות, כשהם קוראים לבטל את ההסגר אצלם. הנשיא החליט להתייצב לצד המפגינים - ונגד מושלי המדינות.

סגן הנשיא מייק פנס טען, כי ארצות הברית מחזיקה נכון לרגע זה בכמות בדיקות מספקת שתאפשר לה להתחיל את השלב הראשון בתכנית האמריקנית ליציאה מהמשבר – זאת כמובן, בדגש על פתיחתו המחודשת של המשק האמריקני שנמצא בקיפאון.

כחלק מצעדיו של ממשל טראמפ להחייאת המשק, הודיע על חבילת סיוע לעסקים הקטנים בארה"ב, בשווי של 250 מיליארד דולרים. בנוסף, אמר הנשיא כי בכוונתו לתמוך בתוספת של 19 מיליארד דולר לחקלאים ולחוואים במדינה - כל זאת במטרה לשמור על העסקים ועל המשרות שהם מספקים.

המועמד מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, ג'ו ביידן, הגיב לדבריו של הנשיא בחשבון הטוויטר שלו, וטען כי "טראמפ ממשיך להאשים את כולם מלבד עצמו". לדבריו של ביידן, "לארצות הברית מגיע יותר מאשר הנשיא הנוכחי".

 

 

ארה"ב חצתה את רף ה-30 אלף מתים במהלך השבוע האחרון, וביממה האחרונה מתו מהנגיף 799 בני אדם.