מתחילים לשקול הקלות בהנחיות: באיטליה ובספרד, שהיו מוקדי התפשטות הקורונה המשמעותיים ביותר באירופה ובעולם כולו בתקופה האחרונה, כבר מתחילים לראות את האור: האיטלקים שוקלים כבר להסיר בהדרגה את ההגבלות וכך גם בפולין. ראש ממשלת ספרד נשמע מעודד וטוען כי ארצו בדרך לנסיגת המגיפה. בינתיים, חשש גדול מהדבקה בקורונה על נושאת המטוסים של הצי הצרפתי, שארל דה גול, שגם קיימה לאחרונה קשרים פיזיים עם חילות ים של מדינות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול נרשמו באיטליה 542 קורבנות לנגיף – ירידה של 62 מקרים לעומת שלשום. לצד ירידה של כמעט 100 בני אדם  במספר המאושפזים בטיפול נמרץ במדינה, ההנהגה האיטלקית שוקלת להתחיל ולהסיר את מגבלות ההסגר הנוכחי כבר מסוף חודש אפריל. "עלינו לבחור מגזרים שיוכלו לחדש את פעילותם", אמר ראש הממשלה ג'וזפה קונטה בריאיון ל-BBC. עוד הוא הוסיף כי "אם המדענים יאשרו זאת, אנחנו עשויים להתחיל להרפות בהדרגה".

גם הספרדים מתחילים להתקרב ליישור העקומה. על אף המספרים הגבוהים בסך הכל במדינה, המצביעים על 15,238 מקרי מוות מהנגיף, ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס מגדיר את הנתונים האחרונים כמעודדים מבחינתו. עוד טען סנצ'ס כי ספרד מתקרבת לתחילתה של נסיגת המגיפה. בפולין גם כן מתכננים להסיר כמה מההגבלות אחרי חג הפסחא, כך על פי סגן שר הבריאות, וולדמר קרסקה. הוא הציג את הסרת המגבלות הצפוייה כחלק מהמאמץ לתמיכה בכלכלת המדינה.

נושאת המטוסים שארל דה גול
נושאת המטוסים הצרפתית "שארל דה גול". חשש מהדבקה רחבה | צילום: ויקיפדיה

בצרפת דאגה גדולה, בעקבות חשש להימצאות נשאי קורונה על גבי נושאת המטוסים של הצי הצרפתי, "שארל דה גול". נושאת המטוסים השתתפה בתמרון בים הבלטי, יחד עם חילות ים ממדינות נוספות באירופה, כאשר החשש הוא מפני הדבקה המונית.  40 חיילים פיתחו תסמינים קלים, וכתוצאה מכך הועברו לבידוד ונמצאים תחת השגחה רפואית צמודה. משרד ההגנה הצרפתי הורה להשיב את "שארל דה גול" לבסיס האם בצרפת, עם כל 1,700 החיילים הנמצאים עליה.

בתוך כך, ביפן לא רואים עדיין סימני האטה של המגפה. במדינה נרשמו כבר למעלה מ-5,000 מקרי קורונה מאומתים, וקיים החשש כי חרף ההנחיות האנשים לא נשארים בבתים. ברשת NHK דיחווחו על המשך ההתפרצות, גם לאור כניסתן השבוע של טוקיו ושל עוד 6 אזורים נוספים במדינה למה שהוגדר "מצב חירום".