נשיא ארצות הברית טראמפ קומם עליו את הקהילה הרפואית האמריקנית, כשהציע הלילה (בין חמישי לשישי) לנסות הזרקת חומרי חיטוי לחולים כטיפול בקורונה. אחרי ששמע שאור השמש מונע מהנגיף להמשיך להתקיים, טראמפ גם הציע לבחון כיצד ניתן להחדיר את האור לתוך גופם של החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך תדרוך לעיתונאים בבית הלבן – שבו נכח הנשיא – שיתף ביל בריאן, חוקר בכיר במחלקה לביטחון המולדת של ארה"ב, במספר ממצאים באשר לנגיף. בתגובה ציין טראמפ: "אני רואה שחומרי החיטוי 'מעיפים' את הנגיף תוך דקה, דקה אחת. יש איזו דרך שאנחנו יכולים לעשות משהו כזה על ידי הזרקה שלהם פנימה? כמו שאתם רואים, הריאות של החולים נפגעות, אז יהיה מעניין לבדוק את זה". טראמפ לא ציין חומר חיטוי ספציפי.

החוקר בריאן הציג מחקר שנערך במחלקה לביטחון המולדת, ומראה גם שהנגיף עמיד פחות בתנאים של חום ולחות. הבכיר אמר: "הנגיף מת בצורה המהירה ביותר באור השמש" - מה שהוביל את טראמפ לתהות בקול רם האם יש דרך להכניס את האור "לתוך הגוף" של החולים.

"אז נניח שאנחנו מכים את הגוף עם כמות אדירה – בין אם באור אולטרה סגול או פשוט באור מאד עוצמתי – ואני חושב שאמרת שהאפשרות הזו לא נבדקה", אמר טראמפ כשהוא פונה אל החוקר הבכיר. "אז אני אומר, נניח שאתם מביאים את האור אל תוך הגוף - מה שאפשר לעשות או דרך העור או בדרך כלשהי אחרת - ונראה לי שאמרת שאתם מתכוונים לנסות גם את זה", כך טראמפ.

בהמשך, במענה לשאלות כתבים, אמר החוקר בריאן שסוג הטיפול הזה לא נשקל. הוא הוסיף שחום ולחות לבדם לא יפגעו בנגיף אם אנשים לא ימשיכו להקפיד על ריחוק חברתי. כשהתבקש בהמשך להבהיר הוא ציין כי "זה לא מסוג העבודות שאנחנו עושים במעבדה שלנו" - וטראמפ שנכח לצדו על הבמה הוסיף: "אולי זה עובד – ואולי לא".

בקשר לאפשרות שחום הורג את הנגיף, טראמפ פנה למרכזת צוות התגובה של הבית הלבן לנגיף הקורונה, דבורה בירקס, שישבה בצד במהלך התדרוך. הנשיא האמריקני ושאל אותה האם היא שמעה על כך שחום הורג את הנגיף. היא אמרה שלא שמעה על כך "כטיפול", אבל הוסיפה שעליית חום הגוף היא מה שגופנו עושה כדי להרוג נגיפים.