מפחדים מהתפרצות שנייה: המשטר בסין הורה היום (ראשון) לסגור את כל מכוני הכושר והבריכות בעיר הבירה בייג'ינג בכדי למנוע התפרצות שנייה של הקורונה במדינה. ההחלטה מגיעה ימים לאחר שעשרה מיליון תושבים נכנסו להסגר בעיר חרבין ששוכנת בגבול עם רוסיה, משם הגיעו עשרות חולים חדשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי גורמים רשמיים, מספר הנדבקים במדינה עלה מעט וכעת עומד על סה"כ 82,827 בעוד מספר המתים לא עלה ונכון להיום עומד על 4,632. גל שני של התפרצות קורונה עלול לפגוע במדינה ובנשיא שלה, שי ג'ינפינג, לאחר שזה עשה מאמצים רבים כדי לייצב את המצב ברפובליקה, גם מבחינת הנגיף וגם מבחינת התדמית בעולם.

מספר ההדבקות שעלה ברפובליקה הענקית נגרם כתוצאה מאזרחים סינים שביקשו לחזור לביתם ונשאו את הנגיף בגופם, לפחות 30 מהם הגיעו בטיסה ממוסקבה. בעיר חרבין שבצפון מזרח סין, נרשמו לפחות 70 מקרים חדשים של קורונה, לאחר שככל הנראה סטודנט שהגיע מניו יורק נדבק.

נמל התעופה בעיר חורבין שבצפון מזרח סין
מקשיחים את הנהלים. נמל התעופה בחרבין , צפון מזרח סין | צילום: רויטרס
נמל התעופה בעיר חורבין שבצפון מזרח סין
נמל התעופה בעיר חרבין שבצפון מזרח סין | צילום: רויטרס

בעקבות ההתפתחויות האחרונות, החליטו הרשויות בסין על סגירת מכוני הכושר והבריכות בבייג'ינג ביחד עם הקשחת הכללים והבידוק בנקודות הכניסה והיציאה מהמדינה, בדגש על מעבר הגבול שבין רוסיה וסין.

מדינות רבות, בראשן ארצות הברית, מאשימות את סין בכך שזו מסתירה מידע רב אודות התפשטות הנגיף במדינה. על רקע האשמות האלה, החליט נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ להפסיק את המימון לארגון הבריאות העולמי ואף טען שהארגון משתף פעולה עם הסינים בטיוח מספר המתים האמיתי.

הדיילי מייל מדווח היום על כך שתושבי העיר וואהן, העיר בה התפרץ לראשונה הנגיף, מאמינים שמספר המתים האמיתי שם עומד על 42 אלף בני אדם ולא על שלושת אלפים כפי שדווח.